Проща вірних Аргентинської єпархії до національної марійської святині Люхан
Понеділок, 22 березня 2010, 14:39 У п’яту неділю Великого Посту, 21 березня 2010 року, вірні української єпархії Святої Покрови в Аргентині відбули чергову щорічну прощу до національної аргентинської святині – базиліки Пречистої Діви у містечку Люхан. У цій святині почитається чудотворна фігура Матері Божої, яка прославилася різними чудесами та своїм надзвичайним заступництвом народу Аргентини увійшла в його сучасну історію.
У п’яту неділю Великого Посту, 21 березня 2010 року, вірні української єпархії Святої Покрови в Аргентині відбули чергову щорічну прощу до національної аргентинської святині – базиліки Пречистої Діви у містечку Люхан. У цій святині почитається чудотворна фігура Матері Божої, яка прославилася різними чудесами та своїм надзвичайним заступництвом народу Аргентини увійшла в його сучасну історію.
Щорічна проща до цього відомого в Латинській Америці відпустового місця є традиційною важливою духовною подією української громади в Аргентині. Наші вірні збираються тут, у домі своєї Небесної Матері з усіх куточків цієї держави, мають можливість приступити до Святої Тайни Сповіді у рідній мові, та взяти участь в Божественній Літургії Української Греко-Католицької Церкви. Це є нагода особливої зустрічі з Господом, зі своєю матір’ю Церквою та один з одним для тих, які живуть у розсіянні. Особливим наміренням цього паломництва була молитва за покликання до богопосвяченого життя.
Цьогорічну прощу очолив Преосвященний Владика Святослав (Шевчук), Єпископ-помічник української єпархії Святої Покрови у співслужінні з о. д-ром Луїзом Глинкою ЧБМ, вікарієм єпархії та довголітнім організатором цього щорічного паломництва та багаточисленим латинським духовенством. Святу Тайну Сповіді для численних прочан уділяли отці Михайло Гримач, Карлос Карбоч, Карлос Балінья та Назарій Кащак. Літургію возвеличив хор української катедри Святої Покрови з Буенос Айресу. Прислуговували семінаристи єпархії бр. Марсело Кликайло та Юрій Янюк. На прощу прибули сестри Чину Святого Василія Великого, Сестри Служебниці Пречистої Діви Марії, представники українських громадських та молодіжних організації та велике число вірних.
У своєму слові, виголошеним українською та іспанською мовами, владика Святослав наголосив, що проща є іконою нашого земного життя, яке є щоденною мандрівкою до Небесної Батьківщини. На прощу ми приходимо для того щоб пережити прощення – прощення наших провин у Святій Тайні Покаяння та причастя Тіла і Крові Господньої. Марія, наша небесна мати та наш Покров, є провідницею та заступницею кожного з нас у цій мандрівці, веде, просвічує та чекає нас у Домі небесного Отця.
Після Божественної Літургії наша громада зійшлася в українській каплиці, що у крипті базиліки, на молебень до Пречистої Діви Марії. Після молитви владика Святослав подякував духовенству, монашеству та вірним єпархії за участь у прощі та побажав духовної віднови і гідного приготування до Світлого Празника Христового Воскресіння.
Інформаційна служба
Української єпархії Святої Покрови в Аргентині
Довідка: Почитання чудотворної фігури Матері Божої Люханської бере свій початок у 1630 році. Вона була виготовлена в Бразилії на замовлення Антоніо Фаріа де Са, землевласника землі в Кордоба дель Тукуман, який забажав мати зображення Богородиці у своєму маєтку. В чудесний спосіб ця фігура залишилася нерухомою в часі її перевезення через ріку Люхан неподалеку станції Росендо що в 70 км від Буенос Айресу. На її честь було збудовано спочатку каплицю, а в 30-х роках ХХ ст. величаву базиліку в неготичному стилі. Це зображення Матері Божої упродовж століть прославилося численним чудами та було проголошене покровителькою Аргентини. Особливого значення набув цей духовний центр у 1982 році у зв’язку із болючим військовим конфліктом за Мальвінські (Фолклендські) острови між Аргентиною та Англією. Святіший Отець Іван Павло ІІ прибув до цієї святині кілька днів після того як зібрав був у Римі аргентинських та англійських єпископів щоб разом співслужити Літургію і зробити все для зупинення війни. Неочікуваний апостольський візит папи до Аргентини відбувся з 11 до 12 липня 1982 року і завершився в базиліці Люхан, де Іван Павло ІІ молився у стіп Діви Марії за мирі і негайне припинення війни, яка мала небезпеку перерости в конфлікт з уживанням атомної зброї масового знищення. 14 липня війна була зупинена. Таке заступництво Богородиці зрушило увесь народ Аргентини і щороку сюди приходять мільйони паломників.
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»