АКТУАЛЬНО

Про ідею єдиної Київської Церкви говорили на конференції в УКУ

Неділя, 15 травня 2011, 13:11
13-14 травня 2011 року в Українському католицькому університеті відбулася XIV Всеукраїнська науково-практична конференція “Релігія і влада в Україні: культурна традиція, сучасний досвід та перспективи». Організатори – Інститут релігій та суспільства УКУ та Комісія УГКЦ «Справедливість і мир».
13-14 травня 2011 року в Українському католицькому університеті відбулася XIV Всеукраїнська науково-практична конференція “Релігія і влада в Україні: культурна традиція, сучасний досвід та перспективи». Організатори – Інститут релігій та суспільства УКУ та Комісія УГКЦ «Справедливість і мир». Особливість заходу – тема. Схожу проблематику зачіпала ще перша конференція, яка відбувалася 1998 року («Стосунки між Церквою і державою: протистояння, стіна розмежування чи співпраця?»). Тож тепер, через 13 років, організатори зустрічі свідомо повернулися до давньої теми. «До особливостей конференції також належать її учасники - раніше ми намагалися запрошувати гостей з-за кордону, а сьогодні свідомо зробили дискусію суто українською, залучивши до неї лише представників з України. Ще однією цікавинкою цьогорічного заходу є круглий стіл «Ідея єдиної Київської Церкви: pro et contra», головуючий - Мирослав Маринович (почесний президент Інституту релігії та суспільства, віце-ректор УКУ). Широке обговорення - добра нагода різносторонньо розглянути суть церковної помісності з точки зору протестантизму, православ‘я та католицизму, а також озвучити шляхи вирішення питання», - каже директор Інституту релігії та суспільства, голова Комісії УГКЦ «Справедливість і мир», д-р Леся Коваленко.

Чималу увагу до конференції викликало й те, що її діяльність збіглася із проведенням Лекції свободи пам‘яті Олександра Кривенка та врученням премії «За поступ у журналістиці». Тож учасники з Чернівців, Івано-Франківська, Києва, Миколаєва, Сум і Львові радо послухали доповідь Всеволода Речицького, конституційного експерта Харківської правозахисної групи.

Науково-практичний захід тривав два дні. Друга частина зустрічі – робота медійної, богословсько-канонічної, історичної та суспільно-політичної секцій. За словами організатора конференції Лесі Коваленко, така робота в групах забезпечує обмін досвідом і дає перспективу реального вирішення поставлених питань.

 

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next