Про Вісімдесят першу сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ
Субота, 09 лютого 2019, 16:12 6-7 лютого 2019 року Божого під головуванням Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава в Патріаршому домі у Львові відбулася Вісімдесят перша сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ: «Сьогодні маємо унікальний шанс працювати для досягнення єдності Церкви»
- У сьогоднішній програмі «Відкрита Церква» з Блаженнішим Святославом будемо говорити про християнство і патріотизм
У праці Синоду взяли участь усі 21 єпископи Верховного Архиєпископства, які мають обов’язок брати участь у цьому Синоді.
Після вступних синодальних формальностей Отці Синоду переглянули та взяли до уваги стан виконання рішень Вісімдесятої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.
Головним питанням цієї синодальної сесії була тема «Ідентичність нашої Церкви у світлі релігійної ситуації в Україні». Підставовим інструментом для роздумів над темою було Послання Глави УГКЦ з нагоди століття відновлення соборності українського народу та його держави «Наша Свята Софія».
З доповідями на головну тему виступили: о. Андрій Зелінський, ТІ, - «Софія Київська - геном української національної самобутності»; п. Оксана Яремчук, доктор психологічних наук, доцент, провідний науковий співробітник Лабораторії методології психосоціальних і політикопсихологічних досліджень Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України - «Ціннісні засади консолідації українського суспільства»; п. Юрій Підлісний, доктор філософії, керівник програми «Етика - Політика - Економіка» при УКУ - «Софійні механізми легітимації інституту держави».
У результаті розгляду головної теми було прийнято відповідні рішення, спрямовані на розвиток еклезіальної свідомості та воцерковлення вірних УГКЦ в Україні, зокрема доручено провести різноформатне обговорення з духовенством, монашеством, семінаристами та з мирянами теми ідентичності нашої Церкви як помісної і водночас глобальної Східної Католицької Церкви, спадкоємниці і правонаступниці Київського християнства.
У контексті опрацювання синодальних документів було розглянуто та направлено на подальше доопрацювання Програму душпастирства покликань до богопосвяченого життя, Душпастирський план розвитку душпастирства тверезості у Верховному Архиєпископстві та Інструкцію про присутність церковних структур та духовенства Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ в мережі Інтернет. Крім того, було затверджено текст перевиборчого синодального звернення та Пам’ятки виборця-християнина щодо усвідомлення своєї відповідальності за власний голос і Пам’ятки політика-християнина щодо зобов’язання дотримуватися християнських цінностей у своїй політичній діяльності.
Окрім цих питань, отці Синоду заслухали звіти про діяльність комісій Верховного Архиєпископства, який склав о. Андрій Максимович, адміністратор Патріаршої курії і п. Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології. Про стан реалізації Стратегії соціального служіння УГКЦ відзвітував владика Василь Тучапець, голова Відділу соціального служіння УГКЦ. Про місію і діяльність Українського католицького університету доповів о. д-р Богдан Прах.
Блаженніший Святослав повідомив членів Синоду про Міжнародний євхаристійний конгрес, який відбудеться в 2020 році у Будапешті й синодальні отці зробили відповідні організаційні рішення щодо гідної участі в цьому міжнародному форумі Вселенської Церкви.
Синод й на цій сесії продовжив розгляд питання капеланської опіки в Пласті та інших скаутських молодіжних організаціях, яке доповідали о. Ростислав Пендюк, голова Комісії у справах молоді УГКЦ, та о. Олексій Медик, капелан Пласту-НСОУ.
Отці Синоду звернули увагу на прохання від Міністерства охорони здоров’я України щодо заохочення вірних до вакцинації від кору з огляду на епідемічне поширення цієї недуги.
Синод розглянув та поблагословив до виконання план заходів щодо опрацювання Статуту харизматичних рухів та Требника для екзорцистів, які представив владика Дмитро Григорак.
Вісімдесят другу сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести у травні 2019 року Божого.
Секретаріат Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства
УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»