Про Сімдесят першу сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ
Понеділок, 11 квітня 2016, 12:39 Сімдесят перша сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви відбулась у Реколекційному Центрі Патріарха Йосифа Сліпого у Львові-Брюховичах, 5-6 квітня 2016 року Божого.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Комунікат Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 2022 року
- Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами зустрівся з єпископами УГКЦ
- Капелани УГКЦ на Львівщині і Тернопільщині відвідали засуджених, освятивши для них вербові галузки
У синодальних засіданнях брали участь усі чинні єпископи Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ. На синодальних засіданнях також були присутні запрошені: Преосвященний владика Мілан (Шашік), Єпарх Мукачівський, та преподобний отець Володимир (Ґруца), номінант на Єпископа-помічника Львівської архиєпархії.
Головною темою цієї сесії Синоду Єпископів Верховного Архиєпископства було питання про секти і новітні релігійні рухи. Аналіз ситуації щодо постання та діяльності новітніх релігійних рухів в єпархіях та екзархатах нашої Церкви в Україні провела п. д-р Анна Ева Боднар, керівник Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ у справах новітніх релігійних рухів. Вона ж доповіла про виклики сьогодення, пов’язані з постанням і діяльністю деструктивних рухів, та розповіла про ймовірні способи відповіді на них, а о. Ярослав Петруха представив членам Синоду проект статуту Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ у справах новітніх релігійних рухів та сект.
У розділі опрацювання синодальних документів відбувся розгляд та затвердження Послання Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства про подолання моральної недуги корупції та Пасторальної програми протидії гріхові корупції, яку готувала Комісія УГКЦ «Справедливість і мир» під керівництвом о. Михайла Мельника. Синод розглянув у першому читанні синодальне послання щодо кооперативного руху в Україні відповідно до традицій Української Греко-Католицької Церкви, яке готує Патріарший економат УГКЦ під керівництвом Митрополита Володимира (Війтишина). У цьому ж розділі синодальної праці відбулися апробації двох документів, які були затверджені на трирічний випробувальний термін з 11 березня 2013 року Божого: Інструкції з діловодства у Києво-Галицькому Верховному Архиєпископстві Української Греко-Католицької Церкви та Норм служіння Божественної Літургії. Обидва документи успішно пройшли апробацію та були затверджені як постійно діючі нормативно-правові акти Верховного Архиєпископства.
У розділі розгляду інших тем для обговорення відбувся розгляд питання про діяльність Синодальної групи єпископів Української Греко-Католицької Церкви для контактів з єпископатом Римо-Католицької Церкви в Польщі, яке доповів владика Василь (Тучапець), координатор парафіяльного партнерства між Українською Греко-Католицькою Церквою та Римо-Католицькою Церквою в Польщі.
Про місію і діяльність Українського католицького університету та нові навчальні програми цього церковного вищого навчального закладу доповів його ректор отець Богдан Прах.
Обговорюючи діяльність комісій Верховного Архиєпископства, синодальні отці заслухали представлення діяльності Комісії у справах освіти та виховання УГКЦ, яке провела с. Христофора Буштин, СНДМ, голова цієї Комісії та представлення Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я, яке провів її голова - отець Руслан П’яста.
Про діяльність Координаційної ради з питань душпастирства у критичних ситуаціях доповів владика Богдан (Манишин), а про діяльність Відділу Патріаршої курії УГКЦ з душпастирства у Збройних силах України доповів о. Любомир Яворський.
У контексті розгляду економічного блоку питань владики уважно заслухали інформацію від п. Тетяни Сальникової, директора Всеукраїнського адміністратора пенсійних фондів, про успішну діяльність заснованого нашою Церквою Недержавного пенсійного фонду «Покрова» та потребу більш активного інформування наших людей щодо участі в ньому, особливо з огляду на впровадження другого (загальнообов'язкового накопичувального) рівня пенсійної системи України. Вона також повідомила, що вже є можливість стати учасником фонду, заповнивши відповідну анкету на офіційному веб-сайті НПФ «Покрова» (pokrovanpf.com.ua).
Синод із вдячністю і радістю сприйняв інформацію про проголошену Святішим Отцем загальноєвропейську збірку для потреб потерпілих від війни в Україні та одностайно постановив долучитися до цього заклику Святішого Отця й провести в неділю, 24 квітня 2016 року Божого, в усіх храмах УГКЦ збірку пожертв для гуманітарних потреб потерпілих від військових дій в Україні.
У розділі порядку денного про різні справи було заслухано та взято до уваги інформацію про душпастирську обслугу молодіжних організацій і спільнот, а також про канонічні вимоги та сучасний стан забезпечення парафій відповідним літургійним вином.
Сімдесят другу сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести в червні 2016 року Божого.
Секретаріат Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»