Про примирення між представниками різних релігійних громад говорили у Києві
П'ятниця, 16 грудня 2016, 11:45 У Києві відбулося обговорення питань примирення в українському суспільстві шляхом пленарного засідання та фокус-груп, дискусій між представниками різних релігійних громад України.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Дві вулиці Києва можуть перейменувати іменами святих УГКЦ. Триває голосування
- Делегація єпископів Польщі відвідає Україну з візитом солідарності
- «Спочатку потрібно припинити нас вбивати. Лише тоді ми можемо говорити про якийсь наступний крок», – Глава УГКЦ про сценарії примирення
На пленарному засіданні виступили запрошені гості: о. Андрій Нагірняк, віце-президент Карітасу України; Іван Папаяні, начальник Відділу моніторингу діяльності та реєстрації статутів релігійних організацій Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України; о. Сергій Дмитрієв, керівник Комісії із соціального служіння Всеукраїнської ради Церков та релігійних організацій; о. Ігор Шабан, голова Екуменічної комісії УГКЦ; Юрій Ліфансе, голова організації спільноти Святого Егідія; Ксенія Буханець, координатор проектів Міжнародного благодійного фонду Карітас України.
Під час проведення фокус груп учасники розповідали про своє розуміння миру, обговорювали перспективи миробудування в умовах воєнних дій на Сході Україні, загрози та виклики в суспільстві, ціннісні засади та способи вирішення соціальних проблем примирення. В обговоренні взяли участь 45 учасників із 12 міст України.
На заході були присутні військові капелани, священники, які служать для постраждалих у зоні конфлікту. Капелани стверджують, що для людей на Сході України важливо бачити єдність серед представників релігійних громад.
«У зоні воєнних дій зникає межа поділу, коли спільна мета - підтримка і допомога людям. Яскравим прикладом цих слів став випадок, коли представники української Православної Церкви везли допомогу для населення в сіру зону, зламалася машина, з ремонтом допомогли мусульманські громади, які між собою не спілкуються, надавши рівні частини допомоги. Завдяки підтримці нам вдалося довезти потребуючим гуманітарну допомогу», – зазначив о. Сергій Дмитрієв.
Отець Ігор Шабан, голова Екуменічної комісії УГКЦ, зазначив, що в Польщі не хочуть бачити біженців, але керівники церков намагаються доносити ідею миробудування, допомоги та братерства. У рамках роботи міжнародної екуменічної групи «Примирення в Європі» представники різних християнських спільнот обговорюють можливості примирення та взаємного порозуміння й поваги серед християн. «Деякі спроби перекидання мосту вимагали значних зусиль, деякі конструкції ще не дуже міцні й не надто надійні. Однак будування мостів є можливим, а з часом виявляється, що по них навіть можна переходити й переносити вантажі», - говорить о. Ігор.
Юрій Ліфансе, голова Спільноти святого Егідія: «Жити миром і поширювати мир – це наше завдання, адже війна починається там, де не працюють заради миру. Для того щоб був мир, потрібно працювати щодня. І наш єдиний лозунг – мир для всіх країн, де йде війна. Коли ми збираємось заради миру, виграють всі. Коли ми збираємося заради війни, програють всі. Зазвичай ми збираємося 1 січня о 14:00 для молитви за мир. Спільнота покладається не на те, що має владу, а на віру і фантазію в любові».
Важливим елементом заходу стали дискусії, під час яких кожен учасник розповів про свою діяльність, своє розуміння миру, основних викликів в цій сфері, а також можливих дій для його досягнення. Представники релігійних громад наголошували на важливості єдності, поширення цінностей, милосердя та братерства.
Організатори переконані, що участь кожного є вагомим внеском у побудову конструктивного діалогу між зацікавленими сторонами, у визначенні координат подальшого руху заради досягнення Миру.
Карітас України є членом конфедерації Caritas Internationalis – об’єднання понад 160 національних Карітасів, які допомагають щороку десяткам мільйонів потребуючих людей у майже 200 країнах світу. З часу заснування першого Карітасу в Німеччині у 1897 році і до сьогодні Карітас дослухається до людей у потребі і надає їм засоби, аби змінити їхнє життя на краще. Глибокі моральні і духовні принципи гідності, справедливості та солідарності лежать в основі діяльності Карітасу і сьогодні. Перші організації Карітасу в Україні з’явилися у 1992 році. Відтоді сотні тисяч потребуючих українців отримали матеріальну, соціальну, психологічну та юридичну допомогу. Майже тисяча працівників і волонтерів працюють на базі понад 20 регіональних організацій у 16 областях України.
Ксенія Буханець,
координатор проектів Карітасу України
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»