Про гідність і покликання жінки дискутували під час Міжнародної конференції у Львові
Понеділок, 11 травня 2009, 11:10 7 - 8 травня 2009 року у Львові відбулася Міжнародна науково-аналітична конференція на тему: «Гідність і покликання жінки в сучасному світі», приурочена до 20-ї річниці появи апостольського листа Папи Івана Павла ІІ «Mulieris dignitatem» (Про гідність жінки). Конференцію організували Комісія у справах сім’ї УГКЦ та Львівський національний університет ім. Івана Франка, при співпраці Релігійного товариства «Свята Софія» (Рим) і Благодійного фонду «Родина – спільнота любові». У ній взяло участь понад 200 осіб.
7 - 8 травня 2009 року у Львові відбулася Міжнародна науково-аналітична конференція на тему: «Гідність і покликання жінки в сучасному світі», приурочена до 20-ї річниці появи апостольського листа Папи Івана Павла ІІ «Mulieris dignitatem» (Про гідність жінки). Конференцію організували Комісія у справах сім’ї УГКЦ та Львівський національний університет ім. Івана Франка, при співпраці Релігійного товариства «Свята Софія» (Рим) і Благодійного фонду «Родина – спільнота любові». У ній взяло участь понад 200 осіб.
Конференцію привітали Архиєпископ Львівський Ігор (Возьняк) та Архиєпископ-Митрополит Львівський РКЦ в Україні Мечислав Мокшицький, а також Кардинал Ренато Мартіно, Президент Папської ради «Справедливість і мир», о. д-р Іван Дацько, голова Товариства «Свята Софія» (Рим), і с. Доріс Кюстерс із Німеччини.
Перший день засідань був присвячений темі «Гідність». Доповідачі багаторазово поверталися до хвилини створення, описаної у книзі Буття, акцентуючи основну антропологічну правду – людина створена на образ Божий. Це твердження, яке в однаковій мірі відноситься до жінки й чоловіка вказує на радикальну рівність і гідність. Чоловік і жінка створені разом. Є в однаковій мірі бажані Богом. Є створені одне для одного.
Цей день був поділений на три сесії. У першій сесії, «Жінка в Біблії і традиції Церкви», прозвучали такі доповіді: «Гідність і покликання жінки в навчанні Папи Івана Павла ІІ» (Архиєпископ Мечислав Мокшицький), «Боже Об’явлення – ключ і критерій гідності й покликання жінки» (Владика Святослав (Шевчук) та «Жінка в історії українського суспільства й Церкви» (Світлана Гуркіна). У другій сесії – «Жінка і сучасність» – виголошено такі доповіді: «Виклики часу: жінка в ліберальному суспільстві» (Марія Говгера), «Жінка в посткомуністичному суспільстві» (Лідія Кондратик) та «Ситуація жінок у сучасній Україні: Я – жінка: сучасний портрет жіночості» (проф. Наталія Черниш).
Після обідньої перерви відбувся круглий стіл під заголовком: «Гідність, рівність, загрози...», під час якого порушено теми рівності прав і можливостей, запобігання домашньому насильству та протидія торгівлі жінками тощо.
П’ятниця, 8 травня, була присвячена темі «Покликання». Папа Іван Павло ІІ з властивою йому вразливістю і чутливістю у документі «Mulieris dignitatem» найбільш всесторонньо проаналізував цю тему і висвітлив всю правду про жінку, її покликання і її роль у суспільному житті і людській культурі. Його визнання гідності жінок та їх незамінна роль у створенні цивілізації любові у третьому тисячолітті є основою роздумів про християнський фемінізм та його мету.
На початку доповідь «Сенс життя – служіння в любові (на прикладі життя Софії Фредро-Шептицької)» прочитала Марія Якимець. Відтак відбувся круглий стіл: «Праця як цінність і радість», модератором якого була проф. Наталія Черниш. Участь узяли Олена Бей, Ганна Боднар, Ольга Босак, Ганна Дутка, Ольга Пастушенко, Оксана Порайко та Зоя Скринник.
Пленарне засідання мало заголовок: «Покликання до любові» і на ній прозвучали такі доповіді: «Вірна супутниця життя – дружина» (Людмила Гридковець), «Любляча мати: материнство тілесне» (Оксана Кочерган) і «Духовне материнство» (с. Наталія Мельник, ЗСПР).
На заключній сесії було прослухано відео-доповідь «Новий фемінізм нового тисячоліття», яку виголосила проф. Олімпія Тaрціо, президент Всесвітнього альянсу за життя (переклад приготував і прочитав Олег Сподар). Останню доповідь «Богородиця як ідеал жіночості: найвища гідність і реалізоване покликання», виголосив Владика Гліб (Лончина).
На закінчення конференції з нагоди Дня матері студентський хор «Ліра» ЛНУ ім. Івана Франка та учні 55-ої школи м. Львова запропонували учасникам святкову програму.
«Метою конференції було пізнати і відчитати правду, об’явлену про жінку, що її нам дав сам Творець. Відтак, опираючись на цей фундамент, окреслити статус, роль, місію й покликання жінки-християнки, жінки-українки, жінки-дружини, жінки-матері, жінки, активної в різних сферах життя, жінки-берегині», – сказала Марія Кожух, голова Комісії у справах сім’ї УГКЦ, у своєму заключному слові.
Департамент інформації УГКЦ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»