Презентація книги про університетську автономію, її друзів та опонентів
Вівторок, 16 грудня 2008, 12:38 17 грудня о 16.00 у конференц-залі Українського католицького університету відбудеться презентація українського перекладу книги «Університетська автономія: її друзі та вороги». Її презентуватимуть ініціатор перекладу й видання д-р Тарас Фініков, проректор з міжнародних проектів Університету економіки і права «КРОК», та ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк.
17 грудня о 16.00 у конференц-залі Українського католицького університету відбудеться презентація українського перекладу книги «Університетська автономія: її друзі та вороги». Її презентуватимуть ініціатор перекладу й видання д-р Тарас Фініков, проректор з міжнародних проектів Університету економіки і права «КРОК», та ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк.
У книзі наведено матеріали міжнародної наукової конференції (Варшава, грудень 2006 р.), присвяченої проблемам університетської автономії. Центральне місце займає аналіз взаємин університету з державою, містом, Церквою та бізнесом. Велика увага приділена законодавчому регулюванню автономного статусу університету в країнах Європи та США і впливу Болонського процесу на його трансформації.
Видання здійснене за фінансової підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» і призначене працівникам органів управління вищої освіти, керівникам, викладачам і науковцям закладів вищої освіти та всім, хто зацікавлений проблемами становлення й розвитку університетської автономії.
У передмові до книжки проф. Іван Вакарчук, Міністр освіти й науки України, зазначає: «Побудова громадянського суспільства, в якому влада, бізнес і громада взаємодіють в інтересах кожної людини і всього суспільства, вимагає змін в управлінні університетами. Тож розширення автономії вищих навчальних закладів України – один із пріоритетів діяльності Міністерства освіти й науки».
«Університет економіки і права «КРОК» та Український католицький університет є учасниками Консорціуму з університетської автономії. Його 2005 року створили вісім українських університетів: окрім уже згаданих, також Львівський національний університет імені Івана Франка, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Харківський Національний університет імені Василя Каразіна, Донецький національний університет і Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара.
Однією з основних цілей Консорціуму є вироблення, апробація й поширення ефективної моделі університетської автономії в Україні, зокрема через запровадження дійових механізмів реалізації принципів університетської автономії в університетах, які є учасниками Консорціуму. Такий підхід передбачає децентралізацію і демократизацію управління вищим навчальним закладом, демократизацію навчального процесу, підвищення відповідальності університету за якість освіти, а також за результати своєї праці перед суспільством, відповідальність за впровадження і дотримання академічних свобод і цінностей в умовах ринкового суспільства – прокоментував презентацію Тарас Добко, перший проректор УКУ. – Важливим чинником успіху проекту є розуміння й підтримка університетської автономії з боку академічної громади, чому, на мою думку, має сприяти ближче й уважне ознайомлення студентів і викладачів зі змістом виданої книжки».
Відділ інформації та зовнішніх зв’язків УКУ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»