Представники УГКЦ взяли участь у VIII Європейському міграційному конгресі в Іспанії
П'ятниця, 07 травня 2010, 11:03 Днями у Малазі (Іспанія) проходив VIII Європейський міграційний конгрес Ради єпископських конференцій Європи (Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae - CCEE), що зібрав близько 100 учасників із 23 країн Європи. Українську Греко-Католицьку Церкву представляли Владика Йосиф (Мілян), Голова Пасторально-місійного відділу (ПМВ), о. Василь Поточняк, Генеральний секретар ПМВ та Григорій Селещук, Голова Комісії УГКЦ у справах мігрантів, - для Днпартаменту інформації повідомив о. Василь Поточняк.
Днями у Малазі (Іспанія) проходив VIII Європейський міграційний конгрес Ради єпископських конференцій Європи (Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae - CCEE), що зібрав близько 100 учасників із 23 країн Європи. Українську Греко-Католицьку Церкву представляли Владика Йосиф (Мілян), Голова Пасторально-місійного відділу (ПМВ), о. Василь Поточняк, Генеральний секретар ПМВ та Григорій Селещук, Голова Комісії УГКЦ у справах мігрантів, - для Днпартаменту інформації повідомив о. Василь Поточняк.
На даний час в Європі проживають 34 млн. іммігрантів, з яких 22 млн. не є громадянами країн Європейського Союзу.
Темою Конгресу було обрано "Європа мігруючих людей. Долаючи страх – визначаючи перспективи", яку розглядали у трьох аспектах: виклики сім’ї, діяльність церковних спільнот та роль суспільства.
Архієпископ Антоніо Марія Вельо Президент Папської ради у справах душпастирства мігрантів та неосілих наголосив на тому, що «сьогодні стає все більш очевидно негативне сприйняття мігрантів у Європі, в якості загрози для національних ринків праці та джерела криміналізації…… Натомість, Церква повинна поширювати культуру гостинності і ставати на захист фундаментальних прав мігрантів».
Під час праці в групах, Владика Йосиф розкрив особливості душпастирської опіки для Східних католиків у країнах Європи. Зокрема, обговорювалось питання пастирського служіння одружених священиків нашої Церкви у латинських дієцезіях. «Для ефективної праці церковних структур могла б бути успішна модель служіння УГКЦ у минулому столітті у Бразилії та у Великій Британії, де місцевими Конференціями єпископату були призначені вікаріями українські священики та єпископи. Завдяки цьому наші люди зберегли духовну та національну ідентичність та можуть святкувати столітні ювілеї еміграції», - відзначив Владика Йосиф.
Цікавим досвідом для запозичення у служінні мігрантам може бути приклад Італійської Церкви та Португальської держави, наголосив о. Василь. Зокрема, в Італії від Конференції Єпископату діє пасторальний Координатор, священики УГКЦ працюють на основі двохсторонніх угод про душпастирську опіку вірних УГКЦ у 125 церковних громадах. У Португалії держава надає фінансову допомогу мігрантам для функціонування власних шкіл, і на даний час діє 9 українських суботніх шкіл.
Особлива увага учасників Конгресу була зосереджена на викликах, які зустрічає сім’я мігранта. «Попри те, що потреби сім’ї найчастіше змушують людей шукати заробітку за кордоном, саме сім’я найчастіше стає першою жертвою міграції. Життя на відстані може стати неподоланою перешкодою для збереження подружжя, рівно ж як і для підтримання живих та відкритих відносин із дітьми», - сказав Г. Селещук.
«Церква переконана, що люди мали б відкриватись на трансцендентність», долаючи перепони відмінностей, розвиваючи щоразу глибші відкриті спільноти і солідарність, говориться у заключному документі конгресу.
Департамент інформації УГКЦ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»