Перше спільне паломництво громад УГКЦ Італії
Вівторок, 31 травня 2011, 12:37 29 травня 2011року, на завершення Марійського місяця - травня, відбулася спільна проща душпастирських осередків УГКЦ в Італії до чудотворної ікони «Богородиця Вервиці» у м. Помпей. З ініціативи душпастирів у жовтні 2010 року, на загальних зборах, було прийнято рішення про проведення щорічних двох спільних прощ для українських іммігрантів в Італії.
29 травня 2011року, на завершення Марійського місяця - травня, відбулася спільна проща душпастирських осередків УГКЦ в Італії до чудотворної ікони «Богородиця Вервиці» у м. Помпей. З ініціативи душпастирів у жовтні 2010 року, на загальних зборах, було прийнято рішення про проведення щорічних двох спільних прощ для українських іммігрантів в Італії.
Це перше спільне паломництво громад УГКЦ, яких на сьогоднішні в Італії нараховується 139, до чудотворного місця. Попередніми роками паломництва відбувалися парафіями.
Божественну Літургію очолив Преосвященний Владика Діонісій (Ляхович), Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії, у співслужінні з пасторальним координатором о. Марком Ярославом Семегеном і протоконсультором Василіанського чину о. Маврикієм Попадюком. На прощу прибули: о.Василь Марчук з парафіянами Казерти та Аверси, о.Сергій Знак з вірними із Пескари та Фоджжі, о. Ігор Горішній з Мондрагоне, о. Андрій Морквас, душпастир Орвієтто, о. Роман Кривий з вірними із Авеліно та Беневенто, о. Ігор Данильчук з вірними із Вілліа Літерно та Сора, о. Роман Бриндзей із вірними із Капуа та Кастель Вольтурно, а також українці з Рима, Неаполя, Сан Джузеппе Везувіано та місцевих душпастирських осередків м. Помпеї, Касттельамаре ді Саббія, Поджжіомаріно. Таїнство покаяння вділяли о. Йосиф Будай, ЧСВВ, та о. Маріо Маринюк, ЧСВВ. Дияконували студенти Римської обителі отців василіан Еміліан Дорош та Никифор Курнат. Прислуговували студенти Папського українського інституту Святої Покрови у Римі. Літургію звеличив своїм співом церковний хор міста Казерта.
Перед початком Літургії єпископа, отців та паломників привітав вікарій єпархії Помпеї о. Джузеппе Адамо.
Під час проповіді, виголошеної італійською та українською мовами, Владика Діонісій зокрема наголосив: «Паломництво пригадує усім нам, що ми є паломниками на цій землі, бо не маємо тут постійного місця і нерідко скитаємося світами, рівно ж ми є паломниками віри, бо в історії нашого особистого спасіння переживаємо різні стани в цій земній мандрівці: радість, задоволення, ентузіазм, але також самотність, нерозуміння та погорду з боку інших. В цьому життєвому паломництві нам потрібно світла віри, щоб ми могли залишитися вірними до кінця. Сьогоднішнє Євангелії нам говорить про сліпонародженого, якому Ісус помазав очі гряззю і наказав піти умитися у Силоамській купелі... Існує, на жаль, сліпота фізична, але ще гірша сліпота - духовна. З цієї сліпоти важко умитися. Доказом цього є настанови фарисеїв. І ми сьогодні живемо в час великої апостазії віри, про яку говорить часто Папа Венедикт ХVI. Віра в Бога зникає з горизонту людини. Проте без віри життя людини тратить значення. Тому Вселенський архієрей говорить, що сучасній людині треба перш за все відкрити дорогу до Бога та прочистити її духовний зір. Це завдання покладається на кожного з нас».
Апостолський візитатор відзначив, що римо-католицькі єпископи під час його душпастирських відвідин українських громад в Італії та Іспанії часто зізнаються, що український народ є глибоко віруючий і може допомогти місцевому населенню наново відкрити очі віри. «У такому випадку ми перестаємо бути тільки «заробітчанами», ми попри вимушену працю на чужині стаємо також свідками віри в Ісуса Христа, справжніми Його апостолами. А сучасній людині більше промовляє свідчення, ніж слова» - зазначив Владика Діонісій.
По закінченні Літургії Архиєрей зачитав молитву посвяти українського народу Пресвятій Богородиці, вручивши в особливий спосіб ЇЇ материнському покрову українських іммігрантів в Італії.
На завершення торжества відбувся святковий концерт за участю талановитих українських іммігрантів в Італії: о. Ігора Горішнього, Володимира Крамара, водночас організатора та ведучого концертної програми, Наталки Паращук, Назарія Зигмунта, Тетяни Прокопкіної, а також маленьких учасниць Тані та Іринки Романюків.
Організатором свята був капелан громади УГКЦ в м. Помпеї о. Андрій Євчук, який на згадку про паломництво до чудотворної ікони «Богородиця вервиці» подарував кожному з присутніх прочан вервицю.
Прес-служба УГКЦ в Італії
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»