Пересувна виставка творчості засуджених відкрилася в Кіровограді
П'ятниця, 06 червня 2014, 10:15 5 червня 2014 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття Всеукраїнської пересувної виставки образотворчого та прикладного мистецтва в'язнів «Преображення Господньою любов'ю».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Збаражі засуджених вчили виготовляти писанки
- Капелани УГКЦ на Львівщині і Тернопільщині відвідали засуджених, освятивши для них вербові галузки
- Звернення владики Михаїла Колтуна з нагоди Дня особливої уваги до в’язничного служіння
Особливістю експозиції стало розміщення творів в’язнів, серед яких більшість – на релігійну тематику, у Залі сакрального мистецтва. Так вирішив колектив музею, адже експозиція відкрилася напередодні свята Трійці. Експозиція містить твори з усієї України, відібрані для конкурсу, що проходив влітку 2013 року в Києві.
День відкриття експозиції розпочався з відвідування Кіровоградського слідчого ізолятора, де о. Костянтин Пантелей зустрівся з персоналом установи та керівництвом обласного управління ДПтС, а також з неповнолітніми. Зустріч була присвячена розповіді про конкурс та його призерів.
У церемонії відкриття експозиції взяли участь заступник директора музею Анна Осипова, Віталій Швецов, начальник сектору соціально-виховної та психологічної роботи Управління ДПтС України в області, громадськість міста і духовенство.
Своїми думками поділилася Наталія Завада, інспектор по роботі з неповнолітніми соціально-виховної та психологічної роботи Кіровоградського слідчого ізолятора, яка брала активну участь в організації конкурсу образотворчого мистецтва в’язнів «Преображення Господньою любов’ю». Саме її вихованець Микола Фрікке став одним із призерів Всеукраїнського конкурсу: «На виставці відбувається своєрідний діалог між ув'язненими і вільними громадянами України. Відвідувач експозиції відразу потрапляє в атмосферу, де поруч із сакральними творами XIX століття знаходяться роботи наших співгромадян, які опинилися в місцях позбавлення волі.»
«Ми проводимо виставки в обласних центрах нашої країни. У цій експозиції представлено 113 робіт , ще 20 зараз бере участь у міжнародному конкурсі в Берліні, - повідомив організатор Всеукраїнської виставки, керівник Відділу УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України протоієрей Костянтин Пантелей , - в ній присутній аспект переміни через покаяння. Мистецтво для ув'язнених - це не лише терапія . За допомогою робіт цих людей ми чуємо їх покаянний дихання» .
Побачивши представлену експозицію, можна відчути ту любов до мистецтва кожного окремого автора. Спектр різноманітності і майстерність дивує. Тут відвідувачі можуть побачити роботи вишиті хрестом, живопис, малюнки на склі, а також різьблення по дереву і навіть орігамі.
За допомогою робіт можна подивитися на світ очима ув'язнених. Вони насправді перемінюються за допомогою мистецтва. В експозиції є твори, які проголошують про майбутнє. На одній з картин написано: «Віра ж є здійсненням очікуваного й упевненістю в невидимому». Картина під назвою «Погляд у майбутнє» показує, що чекає надалі автор.
Кожна робота унікальна. Географія учасників виставки досить широка. Майже з усіх куточків України ув'язнені здивували своїм талантом. Серед них є і п'ять творів кіровоградців. Одна з них особливо привертає увагу. Це орігамі, яке називається «Білий лебідь». Її створив Микола Фрикке 1996 р.н. Ця робота зайняла п'яте місце на конкурсі серед неповнолітніх.
Починаючи від серпня 2013 року, Всеукраїнська пересувна виставка образотворчого та прикладного мистецтва в'язнів «Преображення Господньою любов'ю» за співпраці з Державною пенітенціарною службою України вже побувала в Чернігові, Полтаві, Черкасах, Дніпродзержинську та Запоріжжі. Після презентації виставки в Кіровограді, вона відправитися в далеку подорож по нашій країні.
Наступною зупинкою буде Херсон.
Виставка в Кіровограді продовжитися до 25 червня.
Пенітенціарне душпастирство УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»