Парафіяльні сади – добра традиція Великопісної ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології
Середа, 06 квітня 2016, 11:06 Протягом останнього тижня в рамках Великопісної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння» в різних куточках Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ було висаджено понад сотню саджанців плодових дерев і закладено три парафіяльні та один молодіжний сади.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Метаноя» знову перемінює серця. У Крилосі пройшов духовно-екологічний табір
- Завершився екологічний табір «Зелен-світ» у хорватському містечку Селіне
- Генеральний секретар Міжнародної католицької міграційної комісії здійснив візит до Івано-Франківської архиєпархії
Ця подія відбулася з ініціативи та за підтримки Бюро УГКЦ з питань екології завдяки тісній співпраці з місцевими душпастирями та учнівською молоддю. За задумом працівників Екобюро саме такі практичні заходи за участю молоді покликані спричинитися до преображення юних сердець, щоб вони змогли прийняти Божу милосердну любов і виявляти її до ближніх і до Богом створеного світу. Адже в процесі закладення садів особлива увага зверталася на те, що сама посадка – це тільки відправна точка-старт, а щоб саджанці дали щедрі плоди, потрібне постійне піклування і трепетний догляд.
29 березня 2016 року у Молодіжному центрі ім. Андрея Шептицького, що у с. Рибне, Тисменицького району, священики-працівники Молодіжної комісії Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ під «пильним наглядом» о. Михайла Віхотя, котрий є працівником вищезгаданої комісії і референтом Екобюро в південно-східному протопресвітеріаті, висадили близько 30 саджанців яблуні.
1 квітня о. Михайло Дзуль, референт Івано-Франківської архиєпархії, завітав до смт. Рожнятова, де разом з о. Василем Пастухом та о. Богданом Головчаком мав зустріч із старшокласниками у місцевій школі, та за допомогою мультимедійної презентації представив Рік Божого Милосердя, поставивши основний наголос на екологічному вимірі семи діл милосердя для душі і для тіла. Одним з добрих діл, які цього дня зроблено, було насадження парафіяльного саду біля резиденції. 40 саджанців яблуні й вишні садили діти з обмеженими можливостями, котрі щосуботи проводять духовно-молитовні зустрічі, та волонтери-школярі, які радо відгукнулися на заклик отців. Всім було дуже цікаво, адже весняне сонечко спонукало до праці: одні викопували ямки в землі, інші приносили воду, а треті загортали землю – ніхто не відчував себе зайвим і на обличчях у всіх сяяла посмішка. Після роботи всі діти були запрошені на спільне частування у резиденцію. Завершився екодень у Рожнятові відправою Хресної дороги у місцевому храмі, на якій, окрім роздумів про страждання Господа Нашого Ісуса Христа, розважали про гріхи проти Божого створіння – природи, і про біль, який завдаємо Спасителю через ці екологічні гріхи.
В суботу, 2 квітня, на парафії Різдва Пресвятої Богородиці в м. Долині старші учасники парафіяльної спільноти «Paradiso» спільно з дияконом Олегом Мацьківим та протопресвітером Долинським о. Зореславом-Іваном Котовичем також заклали парафіяльний сад біля резиденції. В майбутньому молоді щепи даватимуть не тільки добрі плоди, але й будуть джерелом нектару для парафіяльної пасіки. Приємно, що душпастирі УГКЦ відроджують передвоєнну практику провадження пасік, ставкових господарств, садів, яку всебічно підтримував і розвивав ще митрополит Андрей Шептицький.
4 квітня на Крилоській горі, в митрополичому саді, учні 6-го класу місцевої школи насадили понад 20 саджанців яблуні, чим значно омолодили і надали нового дихання старим деревам. Діти з ентузіазмом працювали, знаючи, що незабаром зможуть ласувати смачними плодами, бо вже на 2-3 рік молоді дерева дадуть щедрий урожай, а поки, по завершенні посадки, смакували цукерками, якими пригостила дітей їмость. Пізніше діти і старші мешканці Крилоса взяли участь у Екологічній Хресній дорозі, яку провів о. Михайло Дзуль спільно з парохом о. Ярославом Жолобом. Проходячи стаціями Хресної дороги по валах Древнього Галича та споглядаючи мальовничі краєвиди околиць, парафіяни утверджувалися у тому, наскільки досконалим і милосердним є Творець, котрий віддав Свого Сина на смерть заради свого створіння.
Сподіваємося, що ця ініціатива принесе свої плоди як у прямому, так і в переносному значенні.
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»