АКТУАЛЬНО

Операція “Новорічна ялинка”

П'ятниця, 31 грудня 2010, 10:59
Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області звернулася до Бюро УГКЦ із питань екології з проханням про інформаційну підтримку операції «Новорічна ялинка», організованої з метою недопущення самовільних рубок, безконтрольного перевезення та реалізації новорічно-різдвяних ялинок, а також притягнення до відповідальності за самовільну заготівлю і реалізацію незаконно зрубаних ялинок.

Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області звернулася до Бюро УГКЦ із питань екології з проханням про інформаційну підтримку операції «Новорічна ялинка», організованої з метою  недопущення самовільних рубок, безконтрольного перевезення та реалізації новорічно-різдвяних ялинок, а також притягнення до відповідальності за самовільну заготівлю і реалізацію незаконно зрубаних ялинок.

Державна екологічна інспекція попереджує, що відповідно ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення: «незаконна рубка і пошкодження дерев... тягне за собою накладення адмінштрафу на громадян у розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 7 до 12 неоподаткованих мінімумів доходів громадян».

Для того щоб вберегти хвойні молодняки від самовільних вирубувань створені мобільні групи і пости, проводитимуться спеціальні рейди-перевірки на автодорогах, залізничних вокзалах і ринках області за участю працівників держекоінспекції, державтоінспекції, лінійних відділів міліції та лісової охорони області з метою перевірки законності заготівлі, перевезення та реалізації ялинок. Державні інспектори з охорони наколишнього природного середовища спільно з лісовою охороною особливу увагу приділятимуть проведенню заходів з охорони хвойних насаджень від самовільних вирубувань  на територіях селекційних плантацій та ділянках особливо цінних та інтродукованих хвойних порід, а також лісових масивів, які межують з населеними пунктами, автодорогами, залізницями, особливо – на територіях природно-заповідного фонду.

Природоохоронці нагадують, що реалізація заготовлених ялинок дозволяється тільки за наявності на їх спилі (зрубі) або комлевому стесі відпускного (товарного) клейма. Однак, перед тим як купувати “живу”ялинку варто подумати про наявні альтернативи, які мають дедалі більшу популярність, як наприклад, живі ялинки в горщиках чи святкові композиції з гілок хвойних дерев та інших підручних матеріалів.

Необхідно також пригадати, що масову культуру “ялинки та діда мороза“ було впроваджено тільки у другій половині ХХ століття як сурогат свята Різдва Христового в процесі атеїзації нашого народу. Кожна віруюча людина мала б поставити собі запитання стосовно припустимості того, що біля різдвяного Вертепу – символу життя, стояв  символ смерті – зрубане дерево.

 

Інформаційна служба

Бюро УГКЦ із питань екології

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next