АКТУАЛЬНО

«Наш народ спраглий справедливості», — Глава УГКЦ до Голови Конституційного Суду України

Вівторок, 17 квітня 2018, 15:33
16 квітня 2018 року в резиденції Глави Церкви, що біля Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві, відбулася зустріч Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава з Головою Конституційного Суду України Станіславом Шевчуком, суддею Конституційного Суду України Василем Лемаком і членами родини пана Голови.

Під час зустрічі Блаженніший Святослав озвучив позицію Української Греко-Католицької Церкви щодо питання становлення справедливості в нашій Державі, яка збігається з позицією всієї об’єднаної релігійної спільноти України – Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, висловлених у Зверненні ВРЦіРО щодо становлення справедливості в Україні. «Наш народ спраглий справедливості, і якщо державна влада її не забезпечуватиме, тоді люди шукатимуть справедливість іншими шляхами, навіть такими небезпечними, як незаконне вживання сили, чим вже готові скористатись наші недруги», — зазначив Глава УГКЦ. 

Наступним питанням, яке порушив Глава Церкви, був захист права на свободу слова, мирних зібрань, віросповідання, суспільної моралі та традиційних сімейних цінностей українського народу. Зокрема, він звернув увагу на загрозу нормам статті 51 Конституції України, яка випливає із спроб запровадження гендерної ідеології в нашій державі. Голова Конституційного Суду України запевнив, що вони твердо стоятимуть на засадах верховенства права, поваги до духу й букви Основного Закону на засадах природного права та розповів про нещодавнє позитивне для всього суспільства рішення про мирні зібрання релігійного характеру, у процесі якого він особисто був суддею-доповідачем.

Під час розмови Блаженніший Святослав, апелюючи до Основного Закону України та уроків новітньої історії, зауважив високоповажним гостям, що в руках Конституційного Суду України є доля нашої держави, і цю відповідальність треба нам усім вповні усвідомлювати. Особливо це стає актуальним під час виборчих перегонів.

У відповідь на це Голова Конституційного Суду сказав, що вони свідомі цієї високої відповідальності, а також того, що Господь Бог нікому не дає тягаря понад наші сили, тож все в руках Божих.

На завершення Блаженніший Святослав побажав рясних Божих благословень на нелегке і відповідальне служіння судді Конституційного Суду України, щоб усі вони гідно несли це вельми поважне в Бога і людей звання, яке виражається звертанням «Ваша честь!».

На завершення зустрічі сторони обмінялися пам’ятними подарунками.

 

Департамент зовнішніх зав’язків УГКЦ в Україні

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next