АКТУАЛЬНО

На Інтерактивну карту УГКЦ нанесено парафії Саскатунської єпархії

Понеділок, 11 жовтня 2021, 12:54
Протягом останніх місяців на Інтерактивну карту УГКЦ було нанесено громади Саскатунської єпархії. Додано близько 125 нових позначок - парафій та храмів Саскатунської єпархії Вінніпезької митрополії у Канаді.

Саскатунську єпархію засновано 3 листопада 1956- першим єпископом був Андрій Роборецький (1956—1982). З 2 травня 2008 єпархом є Браєн Байда. Юрисдикція єпархії поширюється на провінцію Саскачеван. У єпархії свого часу працювали або продовдують ченці-редемптористи (головний осідок у Йорктоні), сестри-служебниці (вели академію для дівчат у Йорктоні), сестри-йосифітки (вели ризницю і дім для літніх у Саскатуні) та Брати християнських шкіл (вели колегію для хлопців у Йорктоні).

У межах єпархії діяли різні організації Католицької акції (бл. 3 000 членів). У Саскатуні існує Єпархіальний музей марійського мистецтва (бл. 2 000 експонатів) та Інститут імені митрополита Андрея Шептицького для університетської молоді; при парафіях діють рідні школи і курси для молоді (зокрема під час літніх вакацій). Для юнацтва існують літні виховно-відпочинкові оселі.

Більшість храмів Саскатунської єпархії - дерев'яні, споруджені у першій половині 20 століття, коли українське населення переважно мешкало в селах. Проте у наш час, після процесів урбанізації середини 20 століття, багато храмів залишаються суто пам'ятки колись бурхливого українського життя на фермах.

Окрім цього, на Інтерактивну карту УГКЦ останнім часом було додано ряд нових позначок - серед яких Церква святого Дмитра (м. Харків), Парафія Преображення Господнього (м. Лозова, Харківська область), а також доповнено історичною та актуальною інформацією об'єкти Тернопільсько-Зборівської та Бучацької єпархій, зактуалізовані дані про деякі громади УГКЦ в Польщі тощо.

Інтерактивна карта УГКЦ значною мірою наповнюється завдяки дописам вірних УГКЦ з цілого світу.

Додаток:

На інтерактивну карту наносяться місця, де регулярно відбуваються літургії Української греко-католицької церкви. Щоби долучитися до наповнення та актуалізації карти, Ви можете писати на електронну скриньку проекту [email protected] а також на фейсбук-сторінку https://www.facebook.com/mapugcc/.

Повна інформація про осередок УГКЦ мала б містити такі пункти:

1. назва парафії або храму (каплиці, монастиря, навчального закладу) + населений пункт, область (або країна)
2. координати
3. підпорядкування (деканат або протопресвітерство; єпархія або екзархат)
4. фотографія
5. адреса
6. контактний телефон
7. контактна електронна адреса
8. вебсайт (також сторінки у соцмережах)
9. розклад богослужінь
10. час сповіді
11. час, коли храм відчинений
12. коротка історія парафії і храму
13. сучасне життя парафії (спільноти, події, заходи)
14. чи є в храмі мощі святих, чудотворне джерело (каплиці), чудотворна ікона.

Департамент інформації УГКЦ


ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next