На «Київських діалогах» у Берліні стартувала нова українcько-німецька ініціатива у сфері міграції
П'ятниця, 02 березня 2012, 12:59 Для успішного вирішення міграційних проблем потрібне принципово нове розуміння політичних систем та суспільств. Звичні візові процедури та режим кордонів вже не можуть бути ефективним розв’язанням. Цей висновок став одним із ключових на міжнародному форумі «Київські діалоги» у Берліні, присвяченому цього року українській міграції.
Для успішного вирішення міграційних проблем потрібне принципово нове розуміння політичних систем та суспільств. Звичні візові процедури та режим кордонів вже не можуть бути ефективним розв’язанням. Цей висновок став одним із ключових на міжнародному форумі «Київські діалоги» у Берліні, присвяченому цього року українській міграції.
Форум тривав упродовж трьох днів, з 28 лютого до 1 березня, як німецько-українська політична та інтелектуальна дискусія, у якій взяли участь понад 200 учасників: депутати Верховної Ради України та Буденстагу, експерти у справах міграції, діячі Української Греко-Католицької та Римо-Католицької Церкви у Німеччині, громадські лідери Європи і журналісти.
«Міграція є сьогодні загальносвітовою проблемою, тісно пов’язаною i з екуменічним рухом, адже мігранти належать до різних Церков, які звичайно не стоять осторонь цих проблем. У дiaлозi ми повиннi наближатися до глибшого розуміння внутрішнього життя мігранта», - прокоментував о. Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ для сприяння християнській єдності.
Григорій Селещук, голова Комісії УГКЦ у справах мігрантів, акцентував на тому, що Церква звертає увагу на неефективність різних правових норм у сфері міграції. «Дуже радий, що одним із основних наслiдкiв нашого діалогу став пошук нових шляхiв. У центрі повинна бути людина», – заявив він.
На амбівалентності української влади щодо проблеми української міграції наголосив Тарас Стецьків: «В українському парламенті це питання виникло з величезним запізненням. У 90-х роках був укладений невидимий суспільний договір, згідно з яким держава не помічає своїх трудових мігрантів, громадян, а громадяни не помічають цієї держави», - вважає народний депутат.
Європа загалом і Німеччина зокрема не готова до напливу великої кількості мігрантів, а водночас потребує їх як рушiйної сили. За словами доктора Рейхайльд Ернст, цi потреби сягають 6,5 млн кваліфікованих працівників. «Як Німеччина, так і Україна повинні працювати на те, що створити гідні умови для мігранта», - вважає вона.
Цю думку підтримала і Віола фон Крамон-Таубадель, депутат Бундестагу, наголосивши на важливості захисту прав мігрантів: «Ми знаємо, що частина українців приїхали до Німеччини нелегально, і тому вони інколи не мають можливості повернутися додому. Але ми також розуміємо, що вони хотіли б приїхати до нашої країни лише на певний час. Я думаю, що на якийсь період такі фахівці могли б отримати візу і дозвіл на роботу, а також можливість взяти зі собою свою сім’ю. Перш ніж запрошувати фахівців, ми повинні потурбуватися про їхні права».
Результати міжнародного форуму винесені на обговорення з німецькими парламентаріями під час зустрічі у Буденстазі.
Повідомила Світлана Одинець
На фото: Тарас Стецькiв, народний депутат України, д-р Гайке Дьоренбехер, членкиня Нiмецького товариства Схiдної Європи, Віола фон Крамон-Таубадель, депутат Бундестагу, Григорій Селещук, голова Комісії УГКЦ у справах мігрантів
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»