Літні табори під проводом чернечої родини «Воплоченого Слова»
Четвер, 30 липня 2009, 11:12 Місяць липень для чернечої родини «Воплоченого Слова», це місяць таборів, які вже традиційно поділяються на 5 категорій: для дітей...
Місяць липень для чернечої родини «Воплоченого Слова», це місяць таборів, які вже традиційно поділяються на 5 категорій: для дітей (10-13 років), для підлітків (14-17 років), для молоді (від 18 років), для жінок і для чоловіків. Цьогорічні табори розпочалися дитячим, що проходив у с. Пасічна на Прикарпатті. У ньому взяли участь 56 дітей і його тема звучала так: «Ісус Христос – правдивий Богочоловік», і закінчаться табором для чоловіків.
Другим був жіночий табір, який проходив у с. Росішка на Закарпатті. Організацією табору займалися сестри Воплоченого Слова і в ньому взяло участь 33 жінки: наймолодша мала 29 років, а найстарша 83 роки. Табір тривав 3 дні і мали похід на гору Кобила (висота 1177 м.). Кожного дня жінки мали час на молитву, на Службу Божу, відпочинок, походи та спілкування. Капеланом табору був о. Ігор Тузик, ІІІ Чин ВС.
Підлітковий табір тривав один тиждень з 12 по 19 липня і проходив на Драгобраті. У цьому таборі взяли участь 36 підлітків і ними займалися 5 сестер, 1 брат і 3 священики. Його тема співпадала з темою дитячого табору: «Ісус Христос – правдивий Богочоловік». Протягом тижня мали 2 походи: один на ближні озера і один на гору Близниці (висота 1882м). «Драгобрат» розташований на висоті 1300—1400 метрів над рівнем моря поблизу с. Ясиня в Закарпатській області і там зазвичай стабільне снігове покриття з листопада по травень. Цього разу сніг можна було побачити та попробувати біля самих озер, куди мали нагоду піти підлітки. Драгобат межує з горою Стіг (1707 м над рівнем моря) і гірським масивом Близнюка (1883м над рівнем моря). Власне наші табори знаходилися на схилі між горою Стіг та горою Близниці. Супроводжували отці Софрон Зелінський, ВС, Йосиф Монтес, ВС та Ігор Тузик, ІІІ Чин ВС.
Молодіжний табір цього року перевершив табори минулих років своєю кількістю учасників, яких налічувалося більше 80 чоловік, включаючи 4 священики, 3 сестри і 3 брати. Тема, яку розвивали протягом тижня у проповідях та науках «Надобраніч» (перед сном) була чеснота надії і зокрема йшлося про слова взяті з І Послання до Тимотея (4,10): «Ми поклали надію на живого Бога». Енцикліка Папи Бенедикта XVI «Spe Salvi» (Спасенні Надією) стала основою для роздумів та обговорень. Загально тиждень табору пройшов досить насичено: чотири команди отримали кожна свого покровителя «Св. Филип Нері», «Св. Бакіта», «Бл. Мігель Про», «Св. Томас Мор» і протягом тижня ознайомлювали інших учасників із життям цих осіб та заохочували до практикування чеснот, якими вони відзначалися. Кожна команда була своєрідним «кораблем», який плавав в океані в пошуках скарбу (а вказівки давалися кожного дня і за всі змагання які проводились, учасники отримували градуси та галони, якими могли наближатися до мети). Учасники табору були з чотирьох західних областей, переважна більшість студенти ВУЗів. Щоденна Божественна Літургія у різних куточках гір, можливість сповіді та духовних розмов, щоденні театральні дійства, походи на озера, інтелектуальні та спортивні змагання – все це стало допомогою для повноцінного відпочинку у наших Карпатах. Кожний день закінчувався піснями біля ватри та благословенням. Капеланами табору були о. Софрон Зелінський, ВС, о. Йосафат Бойко, ВС, о. Йосиф Попович, ВС та о. Віталій Бондаренко з парафії св. Димитрія в м. Івано-Франківську. Спеціально для молодіжного табору було складено гімн про надію.
Чоловічий табір, який налічуватиме понад 30 учасників пройде також на Драгобраті з 30 липня по 2 серпня у супроводі двох священиків.
Повідомив о. Йосафат Бойко, ВС
Синкел у Справах монашества Івано-Франківської єпархії УГК
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»