Кліматична справедливість у порядку денному Церков двох континентів
Четвер, 26 січня 2012, 13:13 Від 16 до 23 січня 2012 року в Гавані проходила зустріч делегації Комісії «Церква і суспільство» Конференції Європейських Церков (CSC/CEC) та Ради Церков Латинської Америки (CLAI) на тему глобальної економічної та фінансової кризи. Захід відбувся в рамках програмного діалогу між двома регіональними вселенськими установами, який розпочався в 2009 році.
Від 16 до 23 січня 2012 року в Гавані проходила зустріч делегації Комісії «Церква і суспільство» Конференції Європейських Церков (CSC/CEC) та Ради Церков Латинської Америки (CLAI) на тему глобальної економічної та фінансової кризи. Захід відбувся в рамках програмного діалогу між двома регіональними вселенськими установами, який розпочався в 2009 році.
Ця зустріч продовжила перший етап діалогу, започаткованого на зустрічах в Буенос-Айресі, Осло та Будапешті, результати та прийняті зобов’язання якого були видані в 2011 році під назвою "Загрози та виклики глобалізації: Церкви Європи та Латинської Америки ведуть діалог".
Почавши з підсумків першого етапу діалогу, учасники зустрічі в Гавані прийняли рішення сконцентрувати дальшу спільну працю на темі кліматичної справедливості. Особливу увагу учасники конференції звернули на стале економічне управління, роль та внесок Церков у суспільне надбання та богословські перспективи ефективного управління обох континентів. Зв’язок між політичним та економічним управлінням визнали критичною проблемою сучасної системи.
Делегації CSC та CLAI обговорили свої підходи до різних аспектів боргу в цілому, який включає в себе державні та зовнішні борги, а також екологічні борги і біблійні підходи до них.
У своєму внеску до діалогу єпископ Хуліо Мюррей, президент CLAI, зазначив: “Ми розуміємо діалог як простір, в якому практична солідарність та спільний супровід виражені в пошуку відповідей на виклики сучасного світу”.
Зміст зустрічей був підсилений участю кубинських богословів та нагодою навчатися від соціального, політичного та економічного середовища острівної нації.
Підкреслюючи важливість діалогу для Церков обох континентів, єпископ Хуліо Мюррей сказав: “Діалог переріс у подорож, у якій ми піклуємося одне про одного та молимося одне за одного. Все це робить нас здатними швидше реагувати і намагатися стати інструментами миру та любові”.
Ця зустріч підтвердила спільні зобов’язання працювати разом, особливо у світлі майбутніх зборів відповідних органів континентальних установ CEC та CLAI, як і майбутньої асамблеї Всесвітньої Ради Церков.
http://www.ecoburougcc.org.ua/ekolohichni-novyny/315-klimatichna-spravedlivist-na-porjadku-dennomu-tserkov-dvoh-kontinentiv
Додаток:
Конференція Європейських Церков (CEC) - це об’єднання близько 120 православних, протестантських, англіканських та старо-католицьких Церков усіх країн Європи та 40 пов’язаних із ними організацій. CEC була заснована в 1959 році. ЇЇ офіси розташовані в Женеві, Брюсселі та Страсбурзі.
Комісію «Церква і суспільство» Конференції Європейських Церков становлять Церкви – члени CEC та асоційовані організації, установи Європейського Союзу, Рада Європи, ОБСЄ, НАТО та ЄС (з питань, що стосуються Європи). Її завдання полягає в наданні допомоги Церквам у вивченні питань Церкви та суспільства з богословської та соціально-етичної точки зору, особливо тих, що стосуються Європи, та представляти спільні позиції Церков-членів у їх відносинах з політичними інститутами (установами), що працюють в Європі.
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»