Керівникам дипломатичних представництв у Брюсселі презентували колекцію українських ікон
Вівторок, 22 грудня 2009, 22:23 Нещодавно, з нагоди близьких Різдв'яних свят, у Посольстві Словаччини відбулася неформальна зустріч понад 20 Послів країн-членів ЄС у Бельгії, а також ряду інших держав, зокрема Канади, Сербії, України. На зустрічі, яку організували дружини Послів цих країн, презентувались різдв'яні мотиви європейської духовно-культурної спадщини християнства.Нещодавно, з нагоди близьких Різдв'яних свят, у Посольстві Словаччини відбулася неформальна зустріч понад 20 Послів країн-членів ЄС у Бельгії, а також ряду інших держав, зокрема Канади, Сербії, України. На зустрічі, яку організували дружини Послів цих країн, презентувались різдв'яні мотиви європейської духовно-культурної спадщини християнства.
На запрошення Олени Константинівни, дружини Надзвичайного і Повноважного Посла України у Бельгії та Люксембургу Й. Екс. Євгена Бершеди, від України експонувалася приватна колекція єрм. Олега Зимака,ЧНІ, з 12 ікон релігійних свят роботи українського іконописця Романа Василика.
Посольські подружжя висловили щиру зацікавленість експозицією. Український священик коротко ознайомив високих достойників з колекцією ікон, а також історією християнства в Україні, зазначивши зокрема, що св. великий князь Київський Володимир хрестив Київську Русь у 988 році, коли Рим та Константинополь перебували у повній Євхаристійній єдності.
Чільники дипломатичних представництв Республіки Кіпр, Болгарії, та інших цікавились сучасним українським іконописом. У спілкуванні з Послом Канади у Бельгії Й. Екс. Луї Де Лорініє український редемпторист зокрема зупинився на історії Львівської провінції ЧНІ, її заснуванню бельгійськими редемптористами, яких запросив Слуга Божий Митрополит Андрей (Шептицький), побачивши їхню ревну працю на канадійських теренах.
На закінчення прийому Посол Словаччини у Бельгії з дружиною, в імені своїх колег, склали подяку українському Послу, його дружині та українському священику за можливість запізнатись з колекцією українських ікон та екскурсом в історію християнства України.
Секретаріат Душпастирства Брюсселя УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»