«Катехит має в руках майбутнє Церкви», - Глава УГКЦ
П'ятниця, 18 травня 2012, 12:50 «Кожен єпископ має потрійне завдання в Церкві: навчати людей Слова Божого, освячувати Божий люд за допомогою уділення Святих Таїнств і керувати людьми під час їхньої мандрівки до Царства Божого. Для освячення Божого люду єпископ має помічників - священиків, котрі допомагають йому уділяти Святі Таїнства; щоб керувати, він має відповідні церковні структури, які допомагають йому впорядковувати життя спільноти; а виконувати учительський уряд Церкви йому допомагають катехити», - сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, 16 травня 2012 року на зустрічі з катехитами в Донецьку, що відбулася в приміщенні катехитичного центру поблизу катедрального храму Покрову Пресвятої Богородиці.
«Кожен єпископ має потрійне завдання в Церкві: навчати людей Слова Божого, освячувати Божий люд за допомогою уділення Святих Таїнств і керувати людьми під час їхньої мандрівки до Царства Божого. Для освячення Божого люду єпископ має помічників - священиків, котрі допомагають йому уділяти Святі Таїнства; щоб керувати, він має відповідні церковні структури, які допомагають йому впорядковувати життя спільноти; а виконувати учительський уряд Церкви йому допомагають катехити», - сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, 16 травня 2012 року на зустрічі з катехитами в Донецьку, що відбулася в приміщенні катехитичного центру поблизу катедрального храму Покрову Пресвятої Богородиці.
За словами Глави Церкви, мета його зустрічі з катехитами полягає в поясненні ролі їхнього служіння в Церкві. «Першим катехитом в УГКЦ є я, а ви - мої помічники в цьому служінні. Крім того, найвищим катехитом Вселенської Церкви є Святіший Отець», - пояснив він присутнім катехитам. Предстоятель Церкви розповів також про особистий досвід катехитичного служіння. За його словами, особливе значення катехитів у житті Церкви він зрозумів тоді, коли став єпископом. «Чесно кажучи, коли я був священиком, я не розумів колосальної ролі катехита. А коли став єпископом в Аргентині, склалася така ситуація, що територія цієї єпархії в шість разів перевищувала масштаби України. Там проживало близько 16 тис. українців. Для того, щоб їх обслужити, ми мали всього 15 священиків. Об’їжджаючи територію єпархії я помітив, що в парафії могла бути церковна будівля, парафіяльний будинок, гараж, машина, але не було катехита. Там де немає катехита, немає парафії», - розповів Блаженніший Святослав. Згадуючи роки єпископського служіння в Аргентині, Предстоятель розказав і про такі випадки, коли в парафіях могло не бути священиків, але були катехити, які згуртовували навколо себе людей, проводячи щосуботи лекції з Катехизму. «Священик міг раз на місяць приїхати на таку парафію, відслужити Літургію, а катехит тут працював щодня. Отож, як бачимо, катехит виконує важливу учительську місію в Церкві. Тому ви, катехити, робите плідними наші громади, особливо на цих, східних, теренах України», - наголосив він.
УГКЦ відразу після виходу з підпілля дбала про навчання Катехизму. «Я пригадую, що в нас було два великі центри, де УГКЦ готувала катехитів, - Львів і Донецьк. Я хотів би, щоб нові катехити готувалися, а ви підвищували свою майстерність і поглиблювали знання, які маєте», - додав Глава Церкви. Він пригадав слова Митрополита Андрея (Шептицького), який говорив, що «катехит має в руках майбутнє Церкви». Тому «з ваших уроків вийдуть або великі безбожники, що відкинуть вашу науку, або великі святі й герої християнської віри». Наостанок Блаженніший Святослав розповів про етапи написання Катехизму УГКЦ та повідомив про ідею створення катехизмів для різних вікових категорій людей.
Департамент інформації УГКЦ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»