Канадські благодійники передали для українців з особливими потребами інвалідні візки
Вівторок, 17 травня 2016, 15:25 Вже третій рік поспіль канадські благодійники передають в Україну інвалідні візки, а також милиці, ходунки та палиці. З 11 до 16 травня канадська делегація у складі представників організації «Лицарі Колумба» та на чолі з владикою Браєном (Байдою), Єпископ Сакстаунський УГКЦ, в супроводі представників місцевих БФ «Карітас», розвозила безоплатно візки тим, хто потребує у Львові, Жовкві, Києві, Дніпропетровську, Запоріжжі, Харкові, Краматорську, Кривому Розі, Дніпродзержинську. Всього було завезено 280 візків, 60 опорних палиць, 200 милиць, 50 ходунків. Зокрема, через Карітас Львова для осіб з особливими потребами та інвалідністю було передано 30 візків, 5 ходунків, 10 милиць, 5 палиць.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Біля парламенту Канади за мир в Україні молилися католики, православні, протестанти, юдеї та буддисти
- «Причиною хоробрості українців є віра у воскреслого Христа», – єпископи Канади у Великодньому посланні
- Звернення українських католицьких єпископів Канади щодо сучасного політичного та гуманітарного стану в Україні
Особи з особливими потребами зібрались у Львові у римо-католицькій катедрі, де їм урочисто вручили шість візків. Анна, одна з отримувачок, зазначила, що одного візка на все життя не вистачає, бо він зношується - раз на 2 роки його треба змінювати. «Ми переважно отримуємо візки від управління соцзахисту: в них не найкраща амортизація, незручно їхати, але ми вдячні, що був хоч такий, бо багато людей взагалі візків не мають і навіть з дому вийти не можуть. Ми дуже чекали на новий візок. Сердечно дякуємо Лицарям Колумба і Карітасу за допомогу".
Частину візків благодійники розвезли по домівках потребуючих. Володимирові, що живе у районі Рясне, - 27 років. З трьох років хворіє на ревматоїдний артрит. Попри все, отримав вищу освіту - навчався заочно у лісотехнічному університеті, здобув фах еколога, вивчив англійську мову. Мріє реалізувати себе у житті, хоч в Україні особам з особливими потребами зробити це важко.
Пані Ірина, котра звернулась по допомогу у Карітас Львова, вже на пенсії, хворіє на цукровий діабет. Після необережного падіння на ногу кинулась гангрена, жінка не могла ходити. Тепер на візку вона зможе пересуватись принаймні у квартирі. Ще один отримувач, п. Степан, вже вісім років після інсульту, візочок з Канади допоміг йому бути більш мобільним. Пан Євген вже понад 20 років хворіє на розсіяний склероз, з них вже п’ять не ходить, тому за візочок дуже вдячний.
У кожному домі благодійників радо зустрічали. Владика Браєн Байда зазначає, що через людей з особливими потребами Господь промовляє до нас, ми маємо можливість проявити своє милосердя, допомогти їм, а також бути вдячними Господеві за те, що маємо і отримуємо від Нього.
Проект «Візки для людей з особливими потребами» стартував у 2014 році в Карітасі України з благодійної ініціативи організації Лицарі Колумба Британської Колумбії (Канада) та за сприяння Канадського фонду інвалідних візків. За цей час українці з особливими потребами отримали від канадських благодійників 1120 візків, 60 опорних палиць, 200 милиць, 50 ходунків.
«На сьогодні наша держава майже не забезпечує потребуючих візками. І тисячі людей (а в Україні 15% від загальної кількості населення України – неповносправні особи) опиняються відрізаними від суспільства. Ці люди не мають доступу до отримання медичних чи освітніх послуг, вони не можуть забезпечити свої побутові умови, відвідувати публічні установи чи заклади культури – тобто, реалізовувати свої базові права та потреби. Саме тому така гуманітарна допомога від канадських благодійників є дуже потрібною та важливою», - зазначила Людмила Сухарьова, керівник проектів допомоги людям з особливими потребами.
У 2015 році місцеві осередки Карітасу забезпечили візками 280 потребуючих у Львові, Стрию, Бродах, Івано-Франківську, Тернополі, Коломиї. Роком раніше регіональні організації Карітасу забезпечили інвалідними візками понад 560 потребуючих людей з особливими потребами по всій Україні - у Львові, Дрогобичі, Бориславі, Трускавці, Дрогобичі, Стрию і Самборі, на Волині, а також у Білій Церкві, Фастові, на Житомирщині, Чернігівщині, Черкащині та Вінниччині.
Повідомилм у БФ «Карітас–Львів»
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»