Греко-католики із заходу Польщі надали допомогу постраждалим від гуманітарної кризи в Україні
Вівторок, 20 січня 2015, 10:16 З березня минулого року польська громада греко-католиків надає активну матеріальну і фінансову допомогу постраждалим і сім'ям загиблих під час подій Євромайдану, вимушеним переселенцям, постраждалим українським військовим, малозабезпеченим потребуючим підопічним Карітасу України у різних містах України, також забезпечує підтримку лікування у Польщі постраждалих українців, тамтешнє перебування дітей вимушених переселенців.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Польщі за участю українських біженців відбулася загальноцерковна проща греко-католиків на святу гору Явір
- Делегація єпископів Польщі відвідає Україну з візитом солідарності
- Мільйон біженців і жодного табору біженців: поляки відкривають свої домівки для українців
«Минає рік від часу подій Євромайдану, які сколихнули всю Україну і спричинили складні соціально-політичні процеси. Революція гідності була наступним етапом боротьби за справжню незалежність України. Вона не лише змінила буденне життя українців і їхнє бачення найближчого майбутнього країни, а й вплинула на зміну поглядів та розуміння геополітики багатьох осіб у Польщі, Європі, загалом у світі. І що особливо важливо: це в черговий раз відкрило серця людей доброї волі і показало те, що є дійсно важливим: солідарність, надію, милосердя.
Поляки зрозуміли, що крім почуття занепокоєності чи декларації підтримки, українці потребують реальної допомоги. І ті, хто колись анонімно співчували перед телевізорами, відтепер отримали нагоду відкрито дарувати доброчинність і волонтаріат українському суспільству, котре опинилося в тяжкій ситуації», – переконаний о. Роберт Роса, директор Карітасу Вроцлавсько-Гданської єпархії УГКЦ в Польщі.
Завдяки великому зацікавленню, спільній жертовності і активній діяльності як парафіян, так і душпастирів громади греко-католиків Вроцлавсько-Гданській єпархії вдалося реалізувати акції та збори коштів на загальну суму понад 710 тис. грн. Також до цієї допомоги долучались інші жертводавці, яким ми вельми вдячні: Карітас Архиєпархії Перемисько-Варшавської, Карітас Дієцезії Б`єльсько-Живєцької, профспілковий університетський комітет NSZZ «Солідарність» у Щецині, освітнє товариство з М`ястка та інші. Поза тим, нагадаємо, Карітас Польщі надав гуманітарну допомогу вимушеним переселенцям в Україні на загальну суму понад 1 млн грн.
Розповідає Анатолій Козак, генеральний секретар Карітасу України: «Зараз уся увага і тих, хто надає допомогу, і тих, хто її фінансує, звісно, спрямована на вимушених переселенців і постраждалих внаслідок Євромайдану і в зоні АТО. Але попри це в Україні досі проживають сотні тисяч людей, що потребують нашої допомоги. І ми раді, що польська громада греко-католиків ініціювали та скористалися з акції, завдяки якій можна було безкоштовно надіслати поштою посилку в Україну з продуктами харчування та шкільним приладдям, іграшками та іншими речима для наших підопічних.
Така пропозиція польської пошти сприяла мобілізації багатьох осіб та інституцій взяти участь у благородній акції. Згідно наданої бази даних потребуючих у співпраці з Щецинським відділенням Об’єднання українців у Польщі та учнями 20 шкіл зі Щецина та околиць було відправлено понад 180 посилок загальною вартістю майже 18.000 злотих».
Нині Карітас Вроцлавсько-Гданської Єпархії УГКЦ спільно з Об’єднанням українців у Польщі готує нову гуманітарну допомогу бюджетом понад 800 тис. грн. Вона включатиме в себе продукти харчування, дитячий одяг та взуття, ковдри, медичні засоби тощо. Отримувачами такої допомоги стануть підопічні Карітасу у Львові, вимушені переселенці у м. Павлоград, учні школи в м. Щастя, також госпіталі у Львові, Старобільську та Луганську.
Повідомила Надія Чорна
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»