Глава УГКЦ зустрівся з послом Німеччини
Вівторок, 30 квітня 2013, 13:53 29 квітня Блаженніший Святослав зустрівся з Крістофом Вайлем, послом Федеративної Республіки Німеччина, та Дірком Лехельтом, культурним аташе Посольства. Під час зустрічі її учасники обговорили сучасну суспільно-політичну ситуацію в Україні, останній візит ВРЦіРО до Брюсселя та основі теми комунікату ВРЦіРО щодо цього візиту. Відтак перейшли до обговорення питання реституції майна Церков і релігійних організацій, що його в насильний спосіб відібрала комуністична влада. Блаженніший Святослав повідомив посла, що «наша Церква близько 10 років займається цим питанням, шукає необхідні документи та здійснює інвентаризацію забраного майна». «Ми також розробляємо різні моделі можливої реституції цього добра з боку держави», - додав Глава УГКЦ.
29 квітня Блаженніший Святослав зустрівся з Крістофом Вайлем, послом Федеративної Республіки Німеччина, та Дірком Лехельтом, культурним аташе Посольства.
Під час зустрічі її учасники обговорили сучасну суспільно-політичну ситуацію в Україні, останній візит ВРЦіРО до Брюсселя та основі теми комунікату ВРЦіРО щодо цього візиту. Відтак перейшли до обговорення питання реституції майна Церков і релігійних організацій, що його в насильний спосіб відібрала комуністична влада. Блаженніший Святослав повідомив посла, що «наша Церква близько 10 років займається цим питанням, шукає необхідні документи та здійснює інвентаризацію забраного майна». «Ми також розробляємо різні моделі можливої реституції цього добра з боку держави», - додав Глава УГКЦ.
Предстоятель УГКЦ, зокрема, наголосив: «Повернення церковних матеріальних благ - це не якась особлива ласка, чи послуга, з боку влади, що робиться для Церков України. Мова йде про дотримання засад історичної справедливості та повернення забраного».
Крім того, Блаженніший Святослав відзначив, що об'єктом реституції мають бути не тільки культові споруди, але й інші види церковного майна, аби Церкви й релігійні організації могли вільно вести просвітницьку і виховну роботу та здійснювали соціальне служіння в державі.
Департамент інформації УГКЦ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»