Глава УГКЦ: «Сьогодні в державно-церковних відносинах – криза»
Вівторок, 15 січня 2013, 13:30 Те, що Президент підписав зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації», змушує Глав Церков говорити про кризу в державно-церковних стосунках. Про це сказав Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) в інтерв’ю газеті «День». «Розмова є, а діалогу немає. Процеси відбуваються незалежно від того, яку позицію висвітлює Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) і які обіцянки дає Президент», – Глава Церкви.
Те, що Президент підписав зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації», змушує Глав Церков говорити про кризу в державно-церковних стосунках. Про це сказав Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) в інтерв’ю газеті «День».
«Розмова є, а діалогу немає. Процеси відбуваються незалежно від того, яку позицію висвітлює Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) і які обіцянки дає Президент», – Глава Церкви.
Блаженніший Святослав розповів передісторію підписання цих змін, оскільки вона випливає з парадигми спілкування між Президентом та ВРЦіРО, а також з парадигми будування державно-церковних відносин за останні 15 років, відколи існує ВРЦіРО.
Він наголошує, що ВРЦіРО намагається вибудовувати державно-церковні відносини на паритетній основі. «Тобто ми себе вбачаємо партнерами з владними структурами, але аж ніяк не підлеглими», –каже Предстоятель УГКЦ.
«Незважаючи на наше спілкування і співпрацю, 16 жовтня Верховна Рада ухвалила закон "Про свободу совісті", ігноруючи позиції Церков. Наступного дня відбулася зустріч з Президентом, на якій Віктор Федорович погодився ветувати його, вислухавши наші аргументи. Однак цього не зробив. Ця подія змусила Глав Церков говорити про кризу в державно-церковних стосунках, – розповів Предстоятель Церкви. – Тепер, схоже на те, парадигма в церковно-державних відносинах зруйнована».
«Ми не є партнерами. Ми не розуміємо свого місця і яку роль повинна відігравати Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій. Потім було сказано, що необхідно в терміновому порядку опрацювати наступний законодавчий акт, який узгоджувався б з позиціями Церков... Та сама тактика, як з мовним законом, – пригадує Глава Церкви. – Поспіхом ухвалили закон про мови, після чого Віктор Федорович вимагає іншого закону, який би десь врівноважував те, що було зроблено. До речі, хоч уже півроку минуло, а проекту закону, про який тоді говорив Президент, так і нема…».
Водночас Глава і Отець УГКЦ переконує, що для Церкви дуже важливі відносини з державою. Адже розвиток церковно-державних відносин необхідний для розвитку українського суспільства і побудови демократичної держави як такої. Усі Церкви, зокрема християнські, бачать себе активними членами громадянського суспільства.
«Ми присутні в соціальному житті (працюємо з малозабезпеченими, людьми з фізичними і психічними вадами, сиротами, дітьми вулиці тощо). І тут повинні співпрацювати з владою. Наприклад, в одному з проектів УГКЦ йдеться про порятунок українського села. Але Церква не може всього зробити, тому потребуємо цивілізованих державно-церковних відносин… Однак будемо й далі генерувати різні ідеї і пропозиції для того, щоб цей діалог все ж таки міг бути конструктивним і плідним, бо, я думаю, що він всім нам потрібен», – наголосив Глава УГКЦ.
Департамент інформації УГКЦ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»