Глава УГКЦ представив свою Церкву журналістам, акредитованим при Ватиканському прес-центрі
Четвер, 18 жовтня 2012, 13:46 Жива Церква, яка зростає та ефективно здійснює своє завдання євангелізувати. Так Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, представив Церкву, яку очолює, під час брифінгу з журналістами, що відбувся у понеділок, 15 жовтня 2012 року, у Ватиканському прес-центрі.
Жива Церква, яка зростає та ефективно здійснює своє завдання євангелізувати. Так Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, представив Церкву, яку очолює, під час брифінгу з журналістами, що відбувся у понеділок, 15 жовтня 2012 року, у Ватиканському прес-центрі.
Глава УГКЦ зазначив, що хоч в Україні є багато католицьких громад, а кількість греко-католиків становить приблизно 10 відсотків, існує, однак, приблизно 40 відсотків населення, яке не визнає себе членом жодної релігійної спільноти, тож необхідність нової євангелізації є очевидною, як також очевидною є потреба цієї євангелізації всередині Церкви, котра щойно 20 років тому вийшла з підпілля.
Головними засобами нової євангелізації, здатними відповісти на виклики нашого часу, Блаженніший Святослав назвав сім’ю та парафію, ще раз наголошуючи на тому, що було сказано під час його синодальної доповіді. Важливий і незамінний внесок у нову євангелізацію в суспільному контексті України, за його словами, походить із соціальної доктрини Церкви. «Навіть якщо багато людей не вважають себе частиною Церкви, вони прислухаються до її голосу, тому що вона говорить про конкретні моменти громадянського життя. І за це маємо пошану також з боку православних, протестантів і євреїв», – зазначив Глава УГКЦ.
Ієрарх також розповів про зацікавлення християнською релігією з боку молодих мусульман. А тим, що їх найбільше приваблює, є «християнська радість, яка випливає з відкриття того, що Бог не є тираном, котрий вимагає послуху, але Батьком». І це, за його словами, «могутній знак воскреслого Христа».
Журналісти не оминули увагою питання одруженого духовенства, яке, за словами Блаженнішого Святослава, становить понад 90% в Україні. Він зазначив, що цю давню традицію Східної Церкви визнають, наприклад, співбрати латинники Сполучених Штатів Америки та Канади, виявляючи розуміння та підтримку одруженим греко-католицьким священикам на цих територіях. Натомість, зокрема, в Італії присутність одружених священиків «ще досить болісна для сприйняття», так що Єпископська Конференція відкинула пропозицію дозволити їм приїжджати до Італії для душпастирської опіки іммігрантів.
«Італійські пастирі ще не розуміють динамізму Східної Церкви», – зазначив Блаженніший Святослав, додаючи, що ситуація ускладнюється присутністю великої кількості вірних, для яких бракує душпастирів. Але, додав він, «ми відчуваємо обов’язок шанувати відчуття» місцевого єпископату, адже коли «вихідною точкою є взаємна пошана, то завжди відкривається можливість для діалогу». Крім того, за словами Глави УГКЦ, саме завдяки підтримці Єпископських Конференцій «можлива наша присутність в Італії чи Іспанії». Він також дещо покритикував ідею запропонованого в цих країнах «етнічного капеланства», включеного в соціальний та культурний вимір, що несе загрозу асиміляції. «Очікуємо того моменту, коли місцева Церква усвідомить, що присутність українців є силою для нової євангелізації, і ми зможемо в повноті жити своїми традиціями», – зазначив Блаженніший Святослав, ділячись також свідченнями багатьох єпископів про те, який вплив на місцеве секуляризоване суспільство має присутність українських мігрантів. Достатньо згадати жінок-доглядальниць, які водять похилих віком до Церкви чи навчають молитися дітей.
Окреме запитання стосувалося екуменічного діалогу та, зокрема, взаємин з Московським патріархатом. Глава УГКЦ розповів про досвід діяльності Всеукраїнської ради Церков та релігійних організацій, яка є школою будування миру. У контексті стосунків з РПЦ він зазначив: «Примирення між УГКЦ та РПЦ є необхідним. Беру на себе роль речника цього процесу примирення, оскільки без цього не можемо рухатися вперед, а тому ми не знеохочуємося та завжди готові подати руку».
Радіо "Ватикан"
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»