АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ до дітей катехитичної онлайн-школи: «Бажаю вам глибоко пережити Таїнства Сповіді і Причастя, щоб вони стали фундаментом вашого життя»

Понеділок, 26 квітня 2021, 11:23
Радію, що так багато дітей з різних куточків світу творять одну спільну родину нашої Церкви, родину людей, які вірять в Бога, котрі прагнуть максимально пізнати Божу любов, яку Господь Бог про Себе нам розказав. Такими словами звернувся Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав до дітей катехитичної онлайн-школи «Промінь світла» під час вручення їм сертифікатів про завершення навчання у першому та другому класі. Подія відбулася в прямому ефірі «Живого телебачення» у суботу, 24 квітня 2021 року.

Подія вручення онлайн-сертифікатів розпочалася з привітального слова Блаженнішого Святослава, у якому Глава Церкви висловив радість і вдячність, що онлайн-катехитична школа «Промінь світла» може святкувати чергове завершення навчального семестру.

Зазначимо, що в першому класі школи навчалося 37 дітей (з Києва, Львова, Тернополя, Івано-Франківська, а також зі США, Швейцарії, Латвії, Канади та Кіпру). У другому класі – 55 дітей (зі Львова, Києва, Тернополя, Волині, Івано-Франківська, Донецька, а також зі США, Канади, Бельгії, Іспанії, Казахстану).

«Ми змогли нашим навчанням Божого катехизму огорнути цілу земну кулю. Особливо хочу подякувати батькам, бо якщо б не добра і віруюча християнська матуся, то важко було б дитині навчатися в такій школі. Дякую сестрі Дам’яні та сестрі Йоакинті, які навчали дітей у школі. Ми разом вміємо бути християнами, вміємо одне одного любити.

Вітаю вас з цим святом і бажаю, щоб усе те, що ви почули і чого навчилися під час навчання, змогли глибоко особисто пережити і засвоїти у щоденному житті, спілкуючись з Богом і з ближніми; щоб ви справді були добрими християнами, а ми всі вам хочемо у цьому допомогти. Вітаю вас і бажаю Божого благословення та благодаті Святого Духа», – сказав у привітальному слові Отець і Глава УГКЦ.

Відтак сестра Дам’яна Галущак зачитала поіменно всіх випускників школи, а Предстоятель УГКЦ звернувся до учнів першого і другого класів, запросивши їх продовжувати навчання в наступних класах школи.

Програма першого року навчання передбачає підготування до першої Сповіді і урочистого Святого Причастя, а другого – вивчає свята літургійного року.

«Завершення першого класу завжди є підсумком першого особливого досвіду. Дуже дякую за те, що ви працювали, вчилися, брали участь у тих заняттях, які вам пропонували наші сестри за допомогою нашого "Живого телебачення". Мені дуже приємно, що разом із нашими діточками працювали батьки, – сказав Блаженніший Святослав і продовжив свою думку: – Хочу вам побажати, щоб після закінчення першого класу школи ви ще пережили гарне свято першої Сповіді і урочистого Святого Причастя, щоб Божа благодать, яка подається людині через Святі Таїнства, торкнула серце ваших діточок, торкнула ваше серце, яке відкрите на Божу любов, що подається людині».

На його переконання, Таїнство Сповіді – це таїнство особливої Божої любові, в якому ми відчуваємо, що Бог любить більше, ніж ми можемо нагрішити. А Таїнство Пресвятої Євхаристії – це Таїнство Тіла і Крові нашого Спасителя у вигляді хліба і вина. Господь Бог сам себе мені дарує. Він дарує не те, що має, а те, ким є, стає частиною мого життя. Ми стаємо співтілесні з єдиним Богом Ісусом Христом.

«Я вам бажаю справді глибоко пережити Святі Таїнства, щоб вони були фундаментом вашого життя, щоб усі моменти свого життя ви будували на Божій любові і Його особливій близькості до вас у Пресвятій Євхаристії, яка є вершиною християнського життя. Вітаю вас, зичу Божого благословення. Запевняю, що сьогодні разом з вами радіє вся наша Церква. Молимося за тих, хто завершив перший клас, щоб у майбутньому вони стали добрими людьми і добрими християнами. Я вам цього особисто бажаю і буду за вас в цьому намірі молитися», – додав архиєрей.

До дітей, які закінчили другий клас, Глава Церкви звернувся такими словами: «Ви наші мандрівники, які навіть вдома перед комп’ютером подорожують. Ваша подорож – це подорож святами літургійного року. Радію, що ви тепер так багато знаєте і можете пояснювати, що означає те чи те свято. Ваша мандрівка тільки починається. Бажаю вам, щоб ви щодня крокували разом із Богом стежками особистого життя, щоб ви щоразу глибше розуміли нашого Бога, щоб щоразу глибше входили в ритми Христової Церкви. Бо ті свята  щоразу глибше показують певні моменти, які переживає вся спільнота Христової Церкви».

На завершення онлайн-зустрічі Отець і Глава УГКЦ привітав усіх учасників з Великодніми святами та попросив учнів і батьків про дві речі: разом шукати живої зустрічі та розповісти про школу іншим християнським родинам.

Насамкінець учасники школи ділилися відгуками про своє навчання.

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next