АКТУАЛЬНО

Католицькі єпископи Франції запевнили про свою підтримку України у цей драматичний період історії

Понеділок, 31 серпня 2015, 14:32
У цей особливий момент історії ми, єпископи Франції, прагнемо переказати вам, що не байдужі до вашого лиха, і запевнити вас у нашій підтримці в Господі. Завдяки інформуванню з боку вашого співбрата в єпископстві − владики Бориса (Ґудзяка), наша Конференція обізнана з викликами, що постали перед вашою країною, особливо щодо погіршення військової та політичної ситуації на Півдні та Сході України внаслідок недотримання Мінських угод.

Наші єпископи закликали вірних до молитов, допомагаючи їм зрозуміти масштаби гуманітарної кризи, спричиненої теперішнім конфліктом, що включає в себе велику кількість убитих, поранених і вимушено переселених осіб та зруйнування промислової інфраструктури.

Про це сказав владика Роланд Мінерат, Архиєпископ Діжона, вітаючи учасників Синоду Єпископів УГКЦ від імені Французької Єпископської Конференції.

Владика Роланд додав, що на Заході мало знають про УГКЦ і про Східні Католицькі Церкви взагалі: «Мас-медіа часто спотворюють і без того складні ситуації і подають неправдиву картину того, що відбувається. Хочу запевнити вас, що латинська ієрархія та вірні підтримують східних католиків у цей драматичний період вашої історії».

Єпископ також зазначив, що представники Французької Єпископської Конференції щоразу більше усвідомлюють важливу роль УГКЦ у справі католицької єдності: «Митрополит Андрей непохитно працював задля Українського патріархату, який об’єднував би греко-католиків і православних, вірних одночасно і Римові, і Константинополю. Можливо, одного дня він буде визнаний, як провидець, навіть якщо сучасний стан екуменічного діалогу не дозволяє назвати таке бачення пророчим».

Автор вітання зауважив, що Східні Католицькі Церкви є чудовими свідками того, що означає вселенська єдність. Адже спроби латинізувати східні літургійні чи канонічні звичаї зазнали поразки і є частиною минулого. «Теперішня реформа Римської курії, можливо, проллє більше світла на особливий зв’язок між Апостольським Престолом і Східними Католицькими Церквами, який явно відрізняється від відносин між Римом та Латинською Церквою. Ваше прагнення бути визнаною Церквою свого права у повному значенні цього слова може лише сприяти християнській єдності».

Нагадуємо, що Синод Єпископів УГКЦ триватиме в Івано-Франківську від 30 серпня до 6 вересня 2015 року.

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next