Екуменізм передбачає діалог між релігійними спільнотами, а не лише християнами, – експерт
П'ятниця, 18 лютого 2011, 11:11 В Україні екуменізм має розвиватися не лише між представниками християнських конфесій, але між іншими релігійними спільнотами (євреями, мусульманами). Екуменізм має приводити до порозуміння, кожен має розвивати власну традицію і водночас бути відкритими до діалогу з іншими.
В Україні екуменізм має розвиватися не лише між представниками християнських конфесій, але між іншими релігійними спільнотами (євреями, мусульманами). Екуменізм має приводити до порозуміння, кожен має розвивати власну традицію і водночас бути відкритими до діалогу з іншими.
Таку думку висловив професор Богословського факультету університету Торонто Абрагім Г. Хан. 16 лютого він прочитав в Українському католицькому університеті лекцію на тему «Богословська школа Торонто як експеримент широкого екуменізму: Скільки відмінностей у єдності?».
Як зазначив професор, впродовж багатьох років екуменізм стосувався християнства, але він не може мати вузькі рамки. «Екуменізм повинен стосуватися релігійних практик усього світу. Це нагода задуматися над новими конфігураціями, моделями порозуміння. Богословська школа Торонто, яка об’єднує багато богословських коледжів, якраз шукає можливості єднання людей різних віросповідань. До цієї школи входять не лише християни, а віднедавна – євреї та мусульмани», – зазначив він.
На думку Абрагім Г. Хана, Україна повинна вибудувати власний шлях екуменізму. «Діалог найперше передбачає розуміння іншої особи. Тому потрібно з різних перспектив побачити шляхи примирення і про це треба говорити публічно».
Прес-служба УКУ
Довідка: Абрагім Г. Хан – доктор філософії, професор Богословського факультету Коледжу Пресвятої Трійці Університету Торонто, член Об’єднаного центру біоетики та Центру етики Університету Торонто, головний редактор «Богословського часопису Торонто».
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»