"Біоетика в системі охорони здоров’я і медичної освіти"
Неділя, 29 березня 2009, 16:51 Міжнародна науково-практична конференція під такою назвою відбувалася впродовж двох днів, з 26 по 27 березня, у стінах Львівської духовної семінарії Святого Духа.
Міжнародна науково-практична конференція під такою назвою відбувалася впродовж двох днів, з 26 по 27 березня, у стінах Львівської духовної семінарії Святого Духа.
Як зазначили в коментарі для Медіа-центру Львівської духовної семінарії Святого Духа представники оргкомітету, «ініціатива такої конференції походила від Інституту біоетики ім. Ярослава Базилевича, керівником якого є сестра Діогена-Галина Терешкевич, СНДМ, доцент кафедри філософії та економіки і кафедри УООЗ Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького».
Метою конференції, за словами сестри Діогени, є «популяризація і розвиток однієї із найперспективніших напрямків науки – персоналістичної біоетики, покликаної у період глобалізації морально і духовно оздоровлювати, як кожну особистість, так і людство в цілому».
У конференції взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я України, Всесвітньої католицької організації Human Life International, Національної ради з питань охорони здоров’я, Львівської обласної державної адміністрації, Львівської міської ради, Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Інституту біоетики ім. Ярослава Базилевича, Львівського державного медичного коледжу ім. Андрея Крупинського, Українського лікарського товариства у Львові, Громадського об’єднання «Християнська Україна», Медичного коледжу післядипломної освіти, згромадження отців-редемптористів, отців-василіан, представники Львівської духовної семінарії Святого Духа, Українського католицького університету, Владика Гліб (Лончина), Куріяльний єпископ Верховного Архиєпископа Києво-Галицького (УГКЦ), Владика Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський (РКЦ), Архиєпископ Львівський і Галицький Августин (УПЦ МП), представники УАПЦ, Всеукраїнського союзу церков християн віри євангельської, медики та науковці з України, Росії, США, Австрії, Молдови та Хорватії. Загалом у конференції взяло участь понад 300 осіб.
Основними питаннями, які порушувалися в ході конференції, були проблеми абортів, евтаназії, штучного запліднення, сурогатного материнства, використання контрацептивів та їх дії на організм людини, ролі біоетики у процесі подолання цих проблем.
Розпочалася конференція Архиєрейською Божественною Літургією у семінарійному храмі Святого Духа, яку очолив Владика Гліб. Відтак, конференція відбувалася у форматі пленарних засідань, на яких прозвучало звернення до учасників конференції Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира, виступали представники Православних, Римо-Католицької та Протестантських Церков України, науковці, медики та громадські діячі; та секційних засідань, на яких розглядалися питання теоретико-методологічних засад біоетики, правових та медико-соціальних аспектів регулювання системи охорони здоров’я на засадах біоетики, регулювання біомедичних втручань в організм людини на засадах біоетики, стосунків між біоетикою і основами християнської моралі.
На основі роботи в секціях та пленарних засіданнях було прийнято заключну декларацію, адресовану Президенту України, Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України, яку озвучила наприкінці конференції с. Діогена.
На завершення до учасників конференції звернувся п. Олександр Волосовець, заступник директора Департаменту кадрової політики, освіти і науки МОЗ України, доктор медичних наук, професор, який зазначив, що напрацювання цієї конференції будуть взяті до уваги в Міністерстві охорони здоров’я України і подякував членам оргкомітету за добре організовану конференцію.
Слід теж додати, що в контексті цієї конференції відбулася презентація навчального посібника «Біоетика в системі охорони здоров’я і медичної освіти» та довідника «Етичний кодекс лікаря».
Закінчилася конференція екскурсією для її учасників по визначних пам’ятках міста Львова.
Тарас Остафіїв,
Медіа-центр Львівської духовної семінарії Святого Духа
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»