Братство УКУ зібрало 5 тис. гривень на реставрацію Палацу Сапєг у Львові
Середа, 11 травня 2011, 09:20 8 травня у Львові, у Палаці Сапєг, відбулася благодійна ретровечірка «Шоколадна бруківка», яку організувало братство Українського католицького університету «Res Familiae». Під час акції вдалося зібрати 5 тис. гривень. Кошти будуть передані Товариству охорони пам’яток історії та культури для реставрації Палацу.
8 травня у Львові, у Палаці Сапєг, відбулася благодійна ретровечірка «Шоколадна бруківка», яку організувало братство Українського католицького університету «Res Familiae». Під час акції вдалося зібрати 5 тис. гривень. Кошти будуть передані Товариству охорони пам’яток історії та культури для реставрації Палацу.
«Можливо, сума не є дуже великою, однак для нас важливо, щоб люди почали говорити про проблеми культури, – розповідає координатор акції, випускниця УКУ Галина Шостак. – До того ж ми хотіли зробити благодійний внесок, який був би доступний для широкого загалу. Тому ціна була дуже демократичною – 75 грн, для студентів – 50 грн».
Як зазначив учасник вечірки, віце-ректор УКУ Мирослав Маринович, не лише Львів, а й уся Україна потребує таких заходів. «Усі покоління на цій вечірці почуваються прекрасно – від малих до старших, ніхто не відкинутий. Тут поєдналися стиль, елегантність, незіпсутість забави серед молоді. На мою думку, дуже важливо для Товариства охорони пам’яток історії та культури, що знайшлися люди, котрим не байдужі проблеми культури, зокрема цей Палац – така ініціатива дорожча за гроші», – зазначив Мирослав Маринович.
Організатори свята планують проводити такі вечірки щороку до Дня міста Львова. «Під час вечірки ми намагалися відтворити характерний для цієї події дух. Таким чином ми популяризуємо львівську міську культуру міжвоєнних років. Варто зазначити, що всі виконавці виступали безкоштовно», – додала Галина Шостак.
«Шоколадна бруківка» у Львові відбувається вже вдруге. Перша «Бруківка» була у 2008 році в Італійському дворику з нагоди відновлення діяльності братства УКУ «Res Familiae».
Прес-служба УКУ
Довідка: Палац Сапєг — пам'ятник архітектури у Львові. Розташований на вулиці Коперніка, 40а. Був збудований у 1867 р. для князя Леона Сапєги за проектом архітектора Адольфа Куна у стилі французького бароко XVIII ст. Палац Сапєг у Львові зберігся лише завдяки зусиллям Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. У 1972 р. постало питання про розбирання цього будинку. Товариство виступило з ініціативою реставрувати його своїм коштом. До 1976 р. відбувалася реставрація за членські внески і благодійні пожертви товариства.
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»