Блаженніший Святослав освятив наріжний камінь нового монастиря УГКЦ у Києві
Неділя, 03 липня 2011, 22:58 У неділю, 3 липня, Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, у Києві освятив наріжний камінь монастиря Покрови Пресвятої Богородиці Згромадження сестер Пресвятої родини. Знаменно, що освячення відбулося в рік, коли Згромадження святкує 100-літній ювілей від дня заснування.
У неділю, 3 липня, Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, у Києві освятив наріжний камінь монастиря Покрови Пресвятої Богородиці Згромадження сестер Пресвятої родини. Знаменно, що освячення відбулося в рік, коли Згромадження святкує 100-літній ювілей від дня заснування.
Перед освяченням Предстоятель УГКЦ очолив Архиєрейську Божественну Літургію у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві. «Заснування нового монастиря для Церкви є великою подією, тому що ще одна часточка неба засяє між нами», − зокрема у проповіді сказав Глава УГКЦ (слухати).
По завершенні Літургії Блаженніший Святослав висловив сподівання, що цей монастир у майбутньому стане Генеральним домом. Глава УГКЦ подякував усім жертводавцям і добрим людям, які допомагають сестрам, бо, за його словами, сьогоднішнє свято є також плодом їхньої жертовної праці. «Ці люди наслідують тих, хто є убогі духом і радіють з того, що можуть більше дати ніж взяти», − сказав Блаженніший Святослав.
По освяченні наріжного каменя Предстоятель УГКЦ сказав: «Одним із елементів обряду оснування храму є освячення і помазання оливою наріжного каменя, який закладається як основа вівтарної частини. Літургійне богослов’я вказує, що наріжним каменем Церкви є сам Христос, а цей освячений камінь є образом Ісуса Христа. Ми повинні будувати своє життя на наріжному камені, яким є Христос. За словами апостола Петра, ми маємо бути «живим камінням, на якому будується ціла будова». Я бажаю вам, сестри, щоб наріжним каменем вашого життя був Христос. Якщо ви на нього зіпретеся, то ніколи не захитаєтеся».
Тоді, пояснюючи обряд освячення наріжного каменя, Блаженніший Святослав сказав, що на це місце сьогодні прикликали Боже ім‘я. «Це є повторенням жесту, який колись зробив патріарх Яків, помазавши камінь після сну, і сказав: «Страшне це місце, це ніщо інше як Дім Божий і Врата Небесні». Нехай допоможе Бог, тим, які будуть тут молитися, входити через ці відчинені ворота до Царства Небесного»,− побажав Глава УГКЦ.
Сестра Наталія Мельник, настоятелька Згромадження сестер Пресвятої родини, у подячному слові висловила вдячність Богові за те, що цього дня освятили наріжний камінь першого монастиря згромадження поза Галичиною. Це, за її словами, свідчить про розвиток їхньої монашої спільноти. «Ми свідомі, що без Бога нам вдалося б осягнути небагато», − сказала с. Наталія, рівно ж складаючи подяку Главі УГКЦ і всім жертводавцям.
Довідка про Згромадження сестер Пресвятої родини (ЗСПР) (Сестри Пресвятої Родини)
Згромадження у 1911 році заснував о. Олександр Дикий, співзасновниками були о. Теофіл Горникевич. Перша сестра згромадження − с. Тереза Текля Юзефів. Із 1912 року монастир перенесено до села Гошів (Івано-Франківська обл.) На час ліквідації УГКЦ у 1946 р. нараховувалося 78 сестер у 20 домах Львівської, Станіславівської та Перемишльської єпархій. У підпіллі сестри займалися підготовкою дітей до першої сповіді. Активно діяли у період легалізації УГКЦ.
Сьогодні у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільсько-Зборівській та Бучацькій єпархіях працює 77 сестер, з них 3 новички. Сестри ЗСПР живуть також в Італії та Канаді.
Сестри служать у різних сферах, відповідно до харизми Згромадження. Вони навчаються, викладають у богословських навчальних закладах, зокрема в Українському католицькому університеті та в духовній семінарії. Важливе місце посідає апостольська праця, відповідно до актуальних потреб Церкви: робота з родинами, християнське виховання дітей і молоді при церквах, у дитсадках, школах, опіка над сиротами, обслуговування хворих у лікарнях. Сестри способом власного життя, за прикладом Пресвятої родини, практикують євангельські ради, як сказав Христос: «Пшеничне зерно, коли впаде на землю і умре, багато плоду приносить».
Департамент інформації УГКЦ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»