Блаженніший Любомир закликав українців подбати про майбутнє без корупції
П'ятниця, 03 червня 2011, 13:15 «Закон проти корупції може стати ефективним тільки тоді, коли члени нашого суспільства змалечку будуть виховані в дусі чесної поведінки». Про це Глава УГКЦ в 2001-2011 роках Блаженніший Любомир написав в опублікованій виданням «Українська правда» статті «Як побороти корупцію».
«Закон проти корупції може стати ефективним тільки тоді, коли члени нашого суспільства змалечку будуть виховані в дусі чесної поведінки». Про це Глава УГКЦ в 2001-2011 роках Блаженніший Любомир написав в опублікованій виданням «Українська правда» статті «Як побороти корупцію».
Аналізуючи значення Закону № 7487 від 7 квітня 2011 року «Про засади запобігання і протидії корупції в Україні», Блаженніший Любомир зазначає, що це дуже важлива подія в житті нашого народу, щонайменше під двома оглядами: «По-перше, устами своїх представників у Верховній Раді наш народ заявив, що вважає корупцію, чи хабарництво, великим лихом, якого треба позбутися. По-друге, на підставі закону від 17 квітня 2010 року творяться похідні закони, згідно з якими можна карати порушників у цій ділянці, бо корупція − це злочин, недотримання урядових повноважень задля власної користі», − зазначається у статті.
Роздумуючи над питанням, наскільки ефективним є цей закон і чи може він усунути велике лихо, яке отруює життя суспільства в різних ділянках і стримує бажаний розвиток, Блаженніший Любомир звертає увагу на ситуацію в іншій сфері суспільного життя, яка може стати підставою для позитивної відповіді на поставлені запитання: «Перед Великодніми святами по радіо оголошували, що в одну із субот мешканці столиці та обласних центрів візьмуть участь у процесі прибирання вулиць своїх міст. На цю тему було сказано дуже багато, навіть звучала приблизна цифра громадян, які мали взяти участь в цьому заході.
На мою думку, ця справа була представлена як одноразове зусилля для приведення міста до гарного вигляду. Був відчутним брак якоїсь більш послідовної та тривалої розв’язки, яка б викорінювала погану звичку бездумно кидати сміття на вулицю», - наголошує духовний лідер греко-католиків.
«Кілька днів наші міста будуть чистими. А що після того? Люди знову кидатимуть папірці, бляшанки, недокурки та всяке інше сміття на вулицю і, правдоподібно, це "велике прибирання" треба буде періодично та безконечно повторювати», - зазначає Блаженніший Любомир і висловлює своє бачення того, як зробити такі прагнення чистоти системними: «Хотілося б почути, що батьки в родинах, вихователі в садочках, вчителі школах, наставники в різних організаціях привчають дітей підтримувати чистоту свого міста, викидати сміття в смітники. Адже добре виховані діти стануть сумлінними та відповідальними громадянами і не буде потреби виганяти на вулиці тисячі людей із мітлами в руках. Може, таке виховання проводиться (я не знаю), але чомусь про це не йшлося в тих велемовних програмах», - зауважує архиєпископ-емерит.
«Згадую про все це, бо гостро відчув брак розуміння потреби послідовного, хоч і довготермінового процесу виховання людей на чесних громадян, для яких дати чи брати хабар є майже немислимим», - пояснює аналогію Блаженніший Любомир. На думку автора, дуже важливий і потрібний закон проти корупції може стати справді ефективним тільки тоді, «коли члени нашого суспільства змалечку будуть виховані в дусі чесної та справедливої поведінки».
«Принагідно згадаю розповідь одного свого знайомого. За його словами, у школі вчителька недвозначно заявила другокласникам, що той, хто не принесе їй якогось даруночка (не менше як на 10 гривень), не дістане доброї оцінки», - пригадує Блаженніший Любомир і висловлює сумнів, що з того класу виростуть громадяни, які слухняно виконуватимуть Закон № 7487 на користь рідної держави.
«Чи у випадку чистоти вулиць, чи у випадку зловживання службовими обов’язками є однакова потреба, яку держава повинна відповідально вимагати від усіх вихователів. Тоді можна сподіватися не на швидку, політично сенсаційну, а на солідну і справді довготривалу розв’язку, якою будуть тішитися молоді та всі майбутні покоління», − резюмує Блаженніший Любомир у статті на «Українській правді».
Нагадаємо, що 7 квітня 2011 року Верховна Рада України ухвалила в цілому закон № 7487 «Про засади запобігання і протидії корупції в Україні». 12 травня до цього документа було внесено уточнення, а 23 травня він був скерований на підпис до Президента України.
Див. до теми: Звернення на Великий піст Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви «Про явище хабарництва в нашій країні та як його поборювати».
Департамент інформації УГКЦ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»