АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав зустрівся з Патріархом Філаретом

Неділя, 25 листопада 2018, 22:13
25 листопада 2018 року в Києві відбулася зустріч Блаженнішого Святослава, Предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви, із Патріархом Філаретом, Предстоятелем Української Православної Церкви Київського Патріархату. Мета візиту Глави УГКЦ до резиденції Патріарха Філарета - подарувати йому факсимільне видання Галицького Євангелія 1144 року, презентація якого відбулася 23 листопада в Софії Київській.

Галицьке Євангеліє - це унікальна пам’ятка української домонгольської доби, яка свідчить про спільне коріння всіх спадкоємців єдиної Київської Церкви. Тому Блаженніший Святослав переконаний, що вона має бути в кожного з предстоятелів колись єдиної Київської Церкви Володимирового Хрещення.

При цій нагоді співрозмовники обговорили низку питань. “Передусім ми говорили про нашу спільну спадщину, традицію, історію. Було наголошено, що між нами є більше того, що нас єднає, аніж того, що роз’єднує. Ми говорили про важливість пошуку спільних коренів між усіма частинами колись єдиної Київської Церкви”, - розповів про цю зустріч у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ Блаженніший Святослав.

Читайте також: Глава УГКЦ презентував Галицьке Євангеліє в Софії Київській

Ще однією темою стали сучасні процеси в середовищі українського православ’я. Глава УГКЦ зі свого боку ще раз засвідчив позицію Греко-Католицької Церкви. “Наша Церква підтримує і вважає позитивними всі ті процеси, які ведуть до об’єднання українського православ’я. Проте ми не беремо в них участі, тому що вважаємо їх внутрішньою справою самих православних. При цьому ми прагнемо і надалі підтримувати дружні стосунки з усіма нашими православними братами, щоб іти шляхом до відновлення нашої колись єдиної, як засвідчує це Галицьке Євангеліє, Київської Церкви”, - розповів Блаженніший Святослав.

За його словами, також ішлося про участь держави в цих об’єднавчих процесах. “Я наголосив, що для нас важливо, щоб держава однаково ставилася до всіх Церков України і щоб права всіх, навіть найменших Церков і релігійних організацій, були належно пошановані”, - сказав Глава УГКЦ.

Зустріч завершилася на позитивній, конструктивній ноті відкритості до діалогу і співпраці в майбутньому.

 

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next