АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав висловив щирі співчуття з приводу смерті владики Мілана Шашіка

Середа, 15 липня 2020, 17:47
Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, від імені Синоду Єпископів УГКЦ і від себе особисто висловив щирі співчуття з приводу смерті владики Мілана Шашіка, правлячого єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії. Листа адресовано владиці Нілові Лущаку, єпископові-помічнику цієї єпархії.

«З великим сумом ми сприйняли звістку про передчасний відхід до вічності преосвященного владики Мілана Шашіка, правлячого єпископа Мукачівської єпархії. Особисто та від імені Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і всіх вірних нашої Церкви висловлюємо вам співчуття та запевнення в молитвах у наміренні новопреставленого владики», — читаємо у листі.

Блаженніший Святослав зазначив, що владику Мілана в УГКЦ будуть пам’ятати як того, хто завжди приїжджав на Синоди Єпископів нашої Церкви. «З ним ми разом скеровували до українського суспільства низку послань і закликів, особливо у важкі для нашого народу часи. Хочеться відзначити його активність на міжнародній арені, де ми разом намагалися бути голосом України перед світовим товариством», — пояснив Предстоятель УГКЦ.

Він запевнив, що єпископ Мілан Шашік назавжди ввійде в історію Мукачівської єпархії як ревний архипастир, який особисто опікувався навіть найменшими громадами своєї єпархії, і невтомний будівничий церков. За час свого архиєрейського служіння на гостинному Закарпатті владика здійснив низку вагомих соціальних і освітніх проєктів, зокрема слід згадати спорудження та налагодження навчального процесу духовної семінарії в Ужгороді.

«Зі словом співчуття особливо прагнемо звернутися до мирян осиротілої Мукачівської єпархії. Разом із духовенством і монашеством ви з болем переживаєте раптову втрату батька-архиєрея. Ваша скорбота має широкий відгук у серцях всіх єпископів, духовенства і монашества нашої Церкви в Україні та в усьому світі. Адже із вашою єпархією нас єднає спільна доля, спільний шлях мучеництва в часи комуністичного терору, а також спільна радість відродження нашої Церкви у вільній і незалежній Батьківщині. Ми переконані, що це наше спільне покликання греко- католиків України ми зуміємо здійснювати і надалі. У щирій молитві до милосердного Бога вимолюємо для вас щедрі ласки, щоб через святість життя ви свідчили про воскреслого Христа», — запевнив Блаженніший Святослав.

«Віддаємо душу новопреставленого владики Мілана в руки безмежного Божого милосердя та з вірою промовляємо: «Ти єством благий і милосердний, і датель милости, і милосердя безодня: того, що з цього місця злоби і тіні смертної Ти переставив, всели там, де Твоє, Спасе, світло сяє». Нехай милостивий Господь, який вчив нас вірити у воскресіння мертвих, прийме владику Мілана у свої вічні та люблячі обійми і сотворить новопреставленому архиєреєві вічную пам'ять!» — попросив Глава УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next