АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав привітав владику Йосифа Міляна з нагоди його 65-річчя

Вівторок, 06 липня 2021, 10:49
Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав з нагоди 65-річчя владики Йосифа Міляна, яке він святкує 6 липня 2021 року, відзначив його Патріаршою грамотою.

«Бажаю особисто та від імені Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви щиро привітати вас із нагоди вашого славного ювілею. Святкування вашого 65-річчя є знаком великої Божої любові до отців і мирян Київської архиєпархії, яких ви вже понад десятиліття огортаєте своєю турботою і молитвою», – йдеться у тексті грамоти.

Глава Церкви зазначив: «Ваше життя повне пастирської посвяти й відданості справі проповідування Євангелія Господа нашого Ісуса Христа. У вашій особі, способі вашого архиєрейського служіння вірні нашої Київської архиєпархії, зокрема молодь, відкривають для себе любляче обличчя своєї Церкви, у якій вони зустрічають живого Христа».

Блаженніший Святослав відзначає, що завдяки владиці Йосифові Церква втішається розвитком наших парафій у лоні Київської архиєпархії, що увінчана прекрасною короною, символом єдності – собором Воскресіння Христового, будівничим якого він є.

«Прошу в нашого милосердного Господа винагородити вас за всі ваші старання та подати вам потрібні ласки», – мовиться у грамоті.

Фото з архіву

Департамент інформації УГКЦ

***

Владика Йосиф Мілян, з хрещення Іван, народився 6 липня 1956 року в с. Добряни, що на Городоччині Львівської області, в греко-католицькій родині Степана і Стефанії Мілян.

У 1974 році здобуває середню спеціальну освіту.

В 1974-1976 роках перебуває на військовій службі в м. Паневежис у Латвії, де серед чисельних обов’язків працює в роті зв’язку на місцевому летовищі.

По завершені війська Іван починає глибше цікавитися Церквою та її наукою. У рідному селі знайомиться з ієромонахом Василем Вороновським, студитом, який обслуговував там підпільну громаду греко-католицької парафії Святого Івана Богослова. Після довгих роздумів молодий юнак вирішує вступити до монастиря.

5 січня 1979 року отримує благословення від настоятеля Студіону о. Юліана Вороновського, на початок кандидатури до монастиря. Під час підпільного монашого життя майбутній владика студіює семінарійний курс, а під проводом о. Юліана Вороновського та єпархіального духовенства проходить також духовну формацію.

8 березня 1983 року у Львові, на вулиці Сербській, 1, складає вічні обіти-схиму та приймає ім’я Йосиф.

9 травня 1984 року отримує дияконські свячення, а згодом 30 грудня цього ж року з рук владики Володимира Стернюка – священничі.

З 1984 року і до часу виходу УГКЦ з підпілля працює оператором лінії діагностики на Львівському заводі «Біофізприлад».

Будучи підпільним священиком о. Йосиф активно працює з дітьми, і молоддю, та виконує обов’язки душпастиря у парафіях Яворівського, Перемишлянського та інших районів Львівської області.

Після виходу Церкви з підпілля його призначено до парафії с. Унів та навколишніх сіл Золочівського району. Восени 1990 року, після повернення собору Святого Юра у власність УГКЦ, о. Йосиф призначений сотрудником катедрального храму.

В 1992 році покликаний проводом монастиря до монашої обителі Святого Йосифа, при храмі Архистратига Михаїла у Львові та призначений там настоятелем. Тоді ж паралельно розпочинає студії в Інституті літургічно-пасторальної формації Люблінського католицького університету.

В червні 1996 року після здачі іспитів та захисту магістерської праці, отримує ступінь магістра богослов’я. Невдовзі, 12 червня 1997 року, успішно складає ліценціатські іспити та отримує ступінь ліценціата. Опісля продовжує студії над докторською працею «Християнська формація мирян у світлі писань митрополита Андрея Шептицького».

У травні 1993 року Блаженніший Мирослав-Іван (Любачівський) призначив його духовним опікуном християнських молодіжних організацій.

У лютому 1997 року призначений головою Патріаршої комісії у справах молоді. Від тоді як часто він сам повторює, молодіжний апостолят Церкви належить до найдорожчих скарбів його священничого служіння.

З березня 1997 року о. Йосиф Мілян призначений настоятелем храму Пресвятої Євхаристії у Львові. Під його опікою працює Центр душпастирства молоді УГКЦ.

1 листопада 2008 року декретом Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира Гузара, о. Йосиф Мілян призначений настоятелем храму Благовіщення Пресвятої Богородиці при Патріаршому соборі Воскресіння Христового. Тоді ж іншим декретом його призначено головою Комісії культури Київської архиєпархії. Відтак для виконання цих обов’язків він переїжджає до Києва. Незабаром рішенням Синоду Єпископів УГКЦ його також призначено головою Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

16 квітня 2009 року Святіший Отець Венедикт XVI поблагословив рішення Синоду Єпископів УГКЦ про призначення ієромонаха Йосифа Міляна єпископом-помічником Київської архиєпархії. Новому єпископу уділено титулярний престол Друзиліане.

Архиєрейська хіротонія відбулася 18 червня 2009 року в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ м. Київ. Головним святителем, у присутності Блаженнішого Любомира, був владика Іван Мартиняк, митрополит Перемишльсько-Варшавський, а співсвятителями – владика Юліан Вороновський, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, і владика Петро Стасюк, єпарх для українців-католиків в Австралії, Новій Зеландії та Океанії.

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next