АКТУАЛЬНО

Архиєпископ Ґаллаґер зустрівся у Києві з Блаженнішим Святославом

П'ятниця, 20 травня 2022, 21:19
У четвер, 19 травня, архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер, секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами, у межах триденного візиту в Україну відвідав у Києві Патріарший собор Воскресіння Христового і зустрівся з Блаженнішим Святославом, Отцем і Главою УГКЦ. Архиєпископа Ґаллаґера супроводжував Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.

Відвідуючи Патріарший собор Воскресіння Христового, секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами у супроводі Глави УГКЦ зійшов у підземелля собору, де в період активних бойових дій довкола Києва (лютий-березень 2022 року) від російських бомб і ракет переховувалися сотні мирних жителів. Архиєпископ детально розпитував про всі моменти цих найважчих днів.

Архиєпископ Ґаллаґер також відвідав крипту, де спочиває Блаженніший Любомир. Біля гробу він поділився власними спогадами про постать кардинала Гузара. Блаженніший Святослав розповів архиєпископу, як сьогодні люди відчувають святість Блаженнішого Любомира, як приходять молитися до місця його спочинку.

Під час особистої зустрічі з секретарем у справах стосунків Святого Престолу з державами Блаженніший Святослав розповів, як УГКЦ із перших хвилин війни реагує на обставини війни, з точки зору гуманітарної кризи, і як намагається послужити мирним жителям та українському війську.

Було обговорено і служіння військових капеланів. «Сьогодні інституалізація військового капеланства в Україні відкриває можливості і демонструє необхідність створення окремого військового ординаріату для належної опіки військовослужбовців», – зазначив Глава УГКЦ.

Крім того, Блаженніший Святослав представив архиєпископу Ґаллаґерові очікування українців щодо ролі Апостольської столиці в нинішній ситуації війни росії проти України. За словами Глави УГКЦ, роль Ватикану полягає в тому, щоб, з одного боку, дати належну оцінку цій війні з точки зору як міжнародного права, так і християнської моралі, а з іншого – щоб Святий Престол, зокрема через дипломатичне служіння, відіграв свою роль у припиненні агресії, щоб російський агресор покинув українську землю і щоб було відновлено справедливість, а відтак мир на терені нашої Батьківщини.

Глава УГКЦ подякував архиєпископові Полу Річарду Ґаллаґеру за його візит в Україну, зауваживши, що сьогодні весь світ звертає увагу на Україну – до країни приїжджають очільники держав, дипломатичні представники, лідери урядів. Предстоятель УГКЦ відзначив важливість того, що тепер і така постать, як секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами, фактично міністр закордонних справ Ватикану, є в Києві. «Це дуже потужний дипломатичний знак підтримки Апостольською столицею України і українського народу. Ми сподіваємося, що цей візит матиме належні плоди», – зазначив Блаженніший Святослав.

У Києві секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами зустрівся також з делегацією єпископату РКЦ в Польщі, яка цими днями перебуває з візитом солідарності в Україні. Під час спільної зустрічі архиєпископ Ґаллаґер, Блаженніший Святослав і польські архиєпископи Станіслав Ґондецький, Войцех Поляк і Станіслав Будзік обмінялися думками щодо міжнародного рівня підтримки українських біженців і щодо відповіді міжнародної спільноти, зокрема католицької, на гуманітарні потреби України, які, як зауважив Глава УГКЦ, «сьогодні не зменшуються». «Мабуть, гуманітарний виклик тільки починає проявляти свої реальні розміри. Найгірші часи в гуманітарному плані ще, мабуть, перед нами», – наголосив Блаженніший Святослав.

Читайте також: Пол Річард Ґаллаґер: «Україна має право захищатися; посилити міжнародні інституції»

Пригадуємо, секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами Пол Річард Ґаллаґер з 18 до 20 травня перебуває із триденним візитом в Україні. У перший день візиту архиєпископ Ґаллаґер зустрівся у Львові з єпископами УГКЦ.

На 20 травня заплановані зустрічі з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою та Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем. Ватиканський дипломат відвідає також Ірпінь, Бучу і Бородянку – ті місця, які сьогодні є відкритими ранами на тілі України.

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next