Архиєпископ Джанфранко Равазі презентував український переклад своєї «Пісні пісень. Пісні подружжя»
Середа, 26 травня 2010, 21:26 25 - 26 травня у Львові та 27 - 28 травня у Києві відбувається друга Міжнародна біблійна конференція «Святе Письмо в катехизі, духовності та культурі України». Організатори: Патріарша катехитична комісія та Катехитично-педагогічний інститут Українського католицького університету. Поважний гість заходу – Архиєпископ Джанфранко Равазі, Президент Папської ради у справах культури.
25 - 26 травня у Львові та 27 - 28 травня у Києві відбувається друга Міжнародна біблійна конференція «Святе Письмо в катехизі, духовності та культурі України». Організатори: Патріарша катехитична комісія та Катехитично-педагогічний інститут Українського католицького університету. Поважний гість заходу – Архиєпископ Джанфранко Равазі, Президент Папської ради у справах культури.
Видатний італійський бібліст й екзегет в рамках львівської конференції, яка проходила в приміщенні УКУ, представив свою працю – «Пісня пісень. Пісня подружжя» (видавництво УКУ). Книга перекладена Оксаною Бодак, під науковим керівництвом о. Тараса Барщевського та літературною редакцією Ренати Кивелюк. Вона містить 16 оригінальних ксилографій ХV століття.
Текст праці звернений передовсім до молодих пар, які в день свого шлюбу розпочинають власну історію кохання. «У наш час чуємо багато пісень про любов, яка є не життєдайна, мертва, бо в основі має минущі, мирські цілі... Читаючи цю книгу, подружжя укріпить або відновить своє кохання, щоб радіти одне одним, творити живу і міцну "домашню церкву"», – написала в передмові до видання директор Катехитично-педагогічного інстиуту УКУ с. Луїза Цюпа.
Джанфранко Равазі, наслідуючи високий стиль «Пісні пісень», вдався до яскравої, образної мови, водночас зберігаючи всю глибину наукового дослідження. Коментар автора впроваджує читача в динаміку Божої любові.
За словами Архиєпископа Джанфранко, «Пісня пісень» навчає великої правди про людське кохання, яке складається з трьох елементів, обов‘язково з‘єднаних між собою: сексуальність, ерос і сама любов. Стать, за словами середньовічних богословів, є Божим даром, адже подружня пара, що народжує, уподібнюється до Творця. Натомість ерос, який переповнює сторінки «Пісні пісень», не є порнографією – сексуальністю, здатною задовольняти лише власні потреби. Еротика – відкриття краси іншого через почуття, каже Джанфранко Равазі, де тіло – географія душі, а вінець всього – кохання. В єврейській мові це дуже гарно звучить у вислові: «Мій любий, мій і я його», що означає взаємну належність один одному. «Пісня пісень» – історія людської любові, головна суть якої має вище призначення. То, завдяки чому двоє кохають один одного, відкриває Бога, який і є істинною Любов‘ю. І цей Бог йде до нас – до людства, як закоханий чоловік приступає до своєї улюбленої дружини.
Відповідаючи на питання про те, чи зможе книга «Пісня пісень. Пісня подружжя» здолати кризу подружнього життя, яку переживає сьогодні християнський світ, Президент Папської ради у справах культури відповів, що любов є великою метою життя. Але водночас це довга дорога, яка пролягає через важкі життєві ночі.
У рамках другої Міжнародної біблійної конференції «Святе Письмо в катехизі, духовності та культурі України» також було презентовано видання Катехитичної комісії: «Тлумачення Біблії в Церкві» та «Християнські символи».
Для Департаменту інформації
підготувала Маріанна Кузан
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»