Постанови Вісімдесятої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ
Середа, 12 грудня 2018, 11:26 30 листопада – 1 грудня 2018 року Божого під головуванням Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава в Патріаршому центрі у Львові відбулася Вісімдесята сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Постанови Дев'яносто першої сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні
- Єпископи Української Греко-Католицької Церкви єднаються із Святішим Отцем у молитві та пості за мир в Україні
- Верховний Суд відхилив позов п. Романа Планчака до членів Синоду Єпископів КГВА
ПОСТАНОВИ
Вісімдесятої сесії Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ,
30 листопада – 1 грудня 2018 року Божого, Львів
- Для покращення катехитичного служіння у Києво-Галицькому Верховному Архиєпископстві УГКЦ:
А. Створити Синодальну комісію щодо осучаснення моделі катехитичного служіння в Києво-Галицькому Верховному Архиєпископстві УГКЦ у такому складі:
- Преосвященний владика Йосафат Мощич, голова;
- Преосвященний владика Богдан Дзюрах;
- Преосвященний владика Тарас Сеньків.
Б. Доручити Катехитичній комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ опрацювати програму практичної катехитики для програми постійної формації духовенства.
В. Доручити єпархіальним єпископам подбати про проведення впродовж 2019 року курсів практичної катехитики для священнослужителів у рамках програми постійної формації духовенства.
Г. На виконання рішення 6. А. 6) Синоду Єпископів УГКЦ 2018 року встановити погодинну винагороду за служіння катехита, яка не може бути меншою за розмір мінімальної зарплати в погодинному розрахунку, встановленому в Україні.
Ґ. Доручити парохам:
1) запроваджувати в парафіях катехизацію дорослих на основі Катехизму УГКЦ «Христос – наша Пасха» та Програми катехуменату УГКЦ у формі коротких катехитичних наук, які виголошувати до чи після богослужінь та за інших нагод душпастирського служіння.
2) впроваджувати практику катехизації батьків, діти яких готуються до Першої Святої Сповіді.
Д. Беручи до уваги важливість паломництв для євангелізації Божого люду, доручити відповідальним за єпархіальні паломницькі центри залучати до духовного проводу паломницьких груп насамперед тих священнослужителів, які успішні в катехитичному служінні.
- Для підтримки активного мирянського руху у Верховному Архиєпископстві:
А. Взяти до уваги Резолюції ІІІ Всеукраїнського з'їзду мирян УГКЦ та рекомендувати єпархіальним єпископам впровадити їх у своїх єпархіях та екзархатах.
Б. Просити Главу і Отця УГКЦ звернутися до Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій про впровадження Всенародної молитви за збереження життя вже зачатих дітей.
В. Рекомендувати душпастирям на кожній Літургії молитися за пошанування людського життя від зачаття до природної смерті, а головним чином за збереження життя вже зачатих дітей.
Г. Доручити Комісії УГКЦ «Справедливість і мир» підготувати пам’ятку виборця-християнина щодо усвідомлення своєї відповідальності за власний голос, а також пам’ятку політика-християнина щодо зобов’язання дотримуватися християнських цінностей у своїй політичній діяльності.
Ґ. Рекомендувати єпархіальним єпископам у співпраці з різними комісіями втілити у своїх єпархіях та екзархатах пасторальну модель Католицької акції, яка базується на формації (вишкіл) і апостоляті (служіння) мирян:
1) щодо формації: перейняти досвід Католицької акції у вишколі вихователів та аніматорів у парафіях для роботи з дітьми, молоддю та дорослими;
2) щодо апостоляту: з допомогою зрілих, сформованих мирян створити скоординовану мережу мирян, яка починається з парафії, а продовжує діяти під проводом духовенства на всіх рівнях Церкви (парафіяльний, єпархіальний, загальнонаціональний і всецерковний) і формує нові мирянські рухи, як-от різні спільноти, асоціації, спілки, професійні середовища.
Д. Просити єпархіальних єпископів для координації пасторальної діяльності створити душпастирські ради із представників духовенства та мирян на єпархіальному рівні.
Е. Доручити Комісії у справах мирян УГКЦ проводити з’їзди та форуми мирян щотри роки.
- Затвердити Типовий єпархіальний статут мирянського руху «Матері в молитві».
- Затвердити Заклик Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ до посиленої молитви та посту в час особливих випробувань для нашої державності.
- Взяти до уваги інформацію про формаційні курси для вихователів семінарій та опрацювання нової редакції документа «Напрямки підготовки кандидатів до священства в УГКЦ» із врахуванням викликів та особливостей сучасної культури.
- Взяти до уваги звіт Підкомісії «За тверезість життя» про душпастирство тверезості та доручити цій підкомісії представити на наступній сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ душпастирський план розвитку душпастирства тверезості у Верховному Архиєпископстві.
- Поблагословити до виконання план заходів із вшанування у 2019 році блаж. cвщмч Омеляна Ковча у зв’язку із 135-річчям від дня народження, 75-ми роковинами мученицької смерті та 10-літтям проголошення його Покровителем душпастирів УГКЦ.
- Взяти до уваги звіт про капеланство Національної скаутської організації «Пласт» та інших молодіжних громадських організацій (Католицькі скаути, Скаути Європи, Спадщина, СУМ та ін.) та доручити Комісії у справах молоді УГКЦ у співпраці з отцем Олексієм Медиком опрацювати структуру капеланської опіки в Пласті та інших скаутських молодіжних організаціях і представити її на розгляд наступній Сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.
- Вісімдесят першу сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ провести в лютому 2019 року Божого.
Ці постанови набирають чинності 17 грудня 2018 року Божого
Голова Синоду
Блаженніший Святослав (Шевчук)
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»