Комунікат за результатами зустрічі представників Католицької Церкви Польщі та України
Середа, 10 червня 2015, 13:03 Цього року виповнюється десята річниця історичного моменту, коли у Варшаві та Львові – 19 і 25 червня 2005 р. – із нагоди Року Євхаристії єпископи Української Греко-Католицької Церкви та Римо-Католицької Церкви Польщі оприлюднили спільне Пастирське послання з нагоди акту взаємного прощення і примирення.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Польщі за участю українських біженців відбулася загальноцерковна проща греко-католиків на святу гору Явір
- Комунікат Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 2022 року
- Делегація єпископів Польщі відвідає Україну з візитом солідарності
У посланні єпископи закликали піднятися вище політичних поглядів та історичних подій, вище релігійних обрядів та національностей – української й польської, аби на весь голос промовити слова: «Ми прощаємо і просимо прощення».
Українці та поляки у своїй історії мають багато прикладів добросусідського співіснування, спільних героїчних вчинків, але, на жаль, пам'ять набагато краще зберігає тривожні спогади протистояння, ніж гармонійну співпрацю. Обидва народи пережили страшні трагедії ХХ ст., зазнавши великих страждань від тоталітарних режимів – нацистського, комуністичного і крайнього націоналізму. Українці та поляки часто допомагали одні одним пережити ці важкі випробування. Ми висловлюємо наше щире співчуття родинам тих, хто загинув або постраждав внаслідок війни. Ми хочемо зробити все, що в наших силах, аби сприяти миру в міжлюдських і міжнародних відносинах. Для цього ми дивимося з християнського погляду як на трагічне минуле, так і на нинішню драматичну ситуацію на Сході України, уповаючи на милість Божу, а в молитві до Господа Бога просимо, щоб залікував рани історії народів Центральної та Східної Європи.
Важливе завдання, яке стоїть перед нашими Церквами, – забезпечення того, щоби, будуючи сучасні відносини між народами й думаючи про спільне майбутнє, ми опиралися тільки на позитивний духовний досвід й автентичність Євангелія. Ми прагнемо, аби справу у примиренні народів – польського й українського – було продовжено через конкретну співпрацю, взаємоповагу, розуміння і взаємну підтримку між представниками наших народів і Церков, щоби в такий спосіб засвідчити єдність у різноманітті й дати відповідь експансії секуляризму та військовій агресії, яка йде зі Сходу.
Висловлюємо велику надію на те, що програма, розроблена контактними групами між Римо-Католицькою Церквою Польщі, Українською Греко-Католицькою та Римо-Католицькою Церквою в Україні, реалізується у партнерстві між парафіями двох країн у прямих контактах, обміні візитами та пастирським досвідом.
Важливою справою також є прагнення справедливої реституції щодо церковного майна і врегулювання питань власності щодо святинь.
Хай Ісус Христос допоможе польському й українському народам зміцнити добросусідські відносини так, аби ми могли ділитися нашим духовним багатством на славу Божу!
Архиєпископ Станіслав Гадецький, Митрополит Познанський,
Голова Польської Єпископської Конференції
Блаженніший Святослав (Шевчук),
Глава й Отець Української Греко-Католицької Церкви,
Архиєпископ Мечислав Мокшицький,
Митрополит Львівський,
Голова Конференції римо-католицьких єпископів України
Архиєпископ Іван (Мартиняк),
Митрополит Перемишльсько-Варшавський УГКЦ
Варшава 9.06.15 р.
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»