АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ: «Богословський факультет УКУ - перлина УГКЦ»

Вівторок, 08 грудня 2015, 16:36
Богословський факультет має свій простір академічної свободи і пошуку істини. Це простір спілкування, зустрічей, думок і досвідів. Він має єдину мету – пізнання істини, якою є воплочене Боже Слово – Ісус Христос. Найважливішою навчальною аудиторією такого навчального закладу є Божий храм. У ньому знаходиться найвища катедра навчання, де Бог звіщає свою істину.

Сказав у проповіді Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, 8 вересня в каплиці Львівської духовної семінарії Святого Духа з нагоди акредитації Римським Апостольським престолом Богословського факультету Українського католицького університету. 

Із Першоієрархом Церкви співслужили владики Постійного Синоду УГКЦ та духовенство УКУ.

Додамо, Богословський факультет в УКУ отримав міжнародну акредитацію на повний цикл богословських студій (бакалаврат – ліценціат – докторат). Мова йде не лише про можливість здобувати повноцінну, визнану в усьому католицькому світі богословську освіту в Україні, без обов’язкового виїзду на закордонні студії, а й про відродження богослов’я як академічної дисципліни та повернення його у простір української гуманітаристики.

«Ми всі шукаємо Правди і повинні віднайти правильний шлях. Тож нам важливо ввійти у справжній автентичний процес спілкування з Богом, щоб знайти істину і вміти її донести до інших. Лише тоді ми, які ті, які покликанні свідчити Боже слово в сучасній культурі, виконаємо своє завдання. Інакше ми станемо як книжники та фарисеї, які завжди будуть боротися за катедру, але остаточно будуть заперечувати живого Бога», - зауважив у проповіді Глава Церкви.

Далі Блаженніший Святослав висловив слова подяки Господу за великий дар, який отримала УГКЦ – УКУ: «А найбільше прагну подякувати Богу за найбільшу перлину УКУ – Богословський факультет, який отримав найвищу у Вселенській Церкві акредитацію своєї богословської науки. Далі перед нами всіма ще є великий шлях. Акредитація – перший, але не останній крок в нашій дорозі до повноти життя в Христі».

Відтак, на думку Глави Церкви, потрібно сприяти тому, щоб можливості та здатності Богословського факультету могли послужити всім. Інше завдання – «живе автентичне богослов’я» для того, щоб зробити кожну людину ближчою до Бога. «Перед УКУ і живим богослов’ям Церкви стоїть велике завдання - євангелізація преображення культури нашого часу, відкривання її до прослави Бога».

Наприкінці проповіді Глава УГКЦ додав, що ця урочистість збігається з важливим моментом в житті Вселенської Церкви: «Сьогодні Папа Франциск, відкриваючи святі двері в соборі Святого Петра в Римі, розпочинає Рік Божого милосердя. Поручаю УКУ Божому милосердю», - завершив проповідник.

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next