У Львові відкриють Музей митрополита Андрея
АНОНССубота, 29 серпня 2020, 13:00 29 серпня 2020 року у Львові відкриють Музей митрополита Андрея. Розпочнеться подія о 12:00 у храмі Блаженного священномученика Климентія зі слова Львівського митрополита Ігоря Возьняка.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами зустрівся з єпископами УГКЦ
- Капелани УГКЦ на Львівщині і Тернопільщині відвідали засуджених, освятивши для них вербові галузки
- У Львові за участю папського посланця за Україну молилися представники різних Церков і релігій
Після вступних і подячних слів представників влади, директора Львівського музею історії релігії, а також директора нововідкритого музею о. Севастіяна Дмитруха, присутні перейдуть у каплицю митрополита Андрея (на території музею) де владика Ігор звершить чин освячення каплиці. Опісля гості зможуть оглянути унікальну експозицію, де будуть представлені особисті речі праведного митрополита Андрея. Отець Севастіян підкреслює, що повністю експозицію розмістити на першому поверсі не вдасться. Верхні поверхи колишніх монастирських келій поки що займає університет МВС.
«Не всі речі митрополита Андрея будуть виставлені. Тому що цієї площі на першому поверсі є замало. Ми зверталися і до Львівської міської ради, і до Львівської обласної адміністрації, щоб нам передали цілий церковний будинок. Адже є закон, виданий ще Президентом Кучмою про те, що сакральні споруди повернути Церкві. А їх тут, на вулиці Кривоноса, повернули поліції, Церкві не повернули», – каже о. Севастіян.
Зауважимо, що Львівська міська рада докладає всіх зусиль, щоб всі приміщення на вулиці Кривоноса, 1 повністю були передані Церкві і музей мав змогу функціонувати відповідно до поставленої мети. «Міський голова Львова Андрій Садовий скерував вже не один лист до Міністра внутрішніх справ з проханням передати ці приміщення Церкві. Адже історична справедливість має бути відновлена. Місто активно долучається до творення цього знакового музею на мапі Львова», – підкреслив директор Департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради Євген Бойко.
Як поінформували в управлінні історичного середовища Львівської міської ради, на першому поверсі будинку на вул. Кривоноса, 1, де в суботу відкриють музей, було проведено чимало реставраційних робіт: «Було відновлено стіни, склепіння, підлоги, також санвузли. Вікна замінені на дерев’яний склопакет. Тобто проведені такі роботи, щоб музей міг розпочати своє функціонування. Також є присутні кам’яні вставки у стінах, це буде певною окрасою музею».
За словами директора музею, настоятеля храму Блаженного священномученика Климентія Шептицького о. Севастіяна Дмитруха, музей має стати великим науково-дослідницьким центром: «Ми прагнемо створити музей як цілий науково-дослідницький центр про родину Шептицьких, про митрополита Андрея Шептицького. Тому потребуємо, щоб усе суспільство приходило сюди і працювало. Після цього відкриття будемо провадити презентації музею для академії мистецтв, коледжу Труша, для поліції, істориків, гідів міста Львова, духовенства, монашества, будемо збирати людей, відповідно до їхніх професій, будемо творити Андріївські читання, читання творів митрополита Андрея».
Додамо, що о. Севастіян Дмитрух – знаний фахівець сакрального мистецтва у Львові, зібрав понад півтисячі речей митрополита Андрея Шептицького, його брата блаженного Климентія, родини Шептицьких-Фредрів. У його колекції, яку експерти називають унікальною, – ікони, картини, скульптури, давні книги, предмети вжитку, зокрема посуд, яким користувався митрополит, його печатки з гербом. Є і одяг владики – білий лляний плащ, головні убори, пояси, омофор. Після смерті митрополита Андрея Шептицького, 1 листопада 1944 року, його особисті речі забрали монахи і зберегли їх для сучасників.
Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://velychlviv.com
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»