АКТУАЛЬНО

«Аналіз законів війни на прикладі війни рф проти України»: запрошуємо на вебінар про міжнародне гуманітарне право

АНОНССереда, 27 липня 2022, 17:00
Інститут екуменічних студій Українського католицького університету, у партнерстві з Фондом Конрада Аденауера в Україні, продовжує публічні вебінари «Зрозуміти закони та моральність війни в Україні». «Аналіз законів війни на прикладі війни рф проти України» – тема семінару, що відбудеться 27 липня о 17:00 на платформі ZOOM. Спікер – професор о. Афонсу Сейшас Нуньєс, Товариство Ісуса, Saint Louis University.

«Міжнародне право, яке регулює воєнні дії, є надзвичайно складним і дискусійним. Оскільки від цієї війни ми нікуди не втечемо, важливо, щоб наше громадянське суспільство, церкви, недержавні організації орієнтувалися в питаннях законів війни. Вебінар надасть потрібні інструменти особам, які будуть моніторити порушення міжнародного гуманітарного права, особливо в питаннях, що стосуються релігійної свободи», – зазначає директор Інституту екуменічних студій Українського католицького університету д-р Павло Смицнюк.

При виникненні збройного конфлікту автоматично застосовуються закони війни, зібрані в чотирьох Женевських Конвенціях 1949 року та (GC) і Додаткових Протоколах 1997 року (API and APII). На вебінарі поговорять про застосування принципу розмежування: хто є хто та що є що; військові проти цивільних; цивільні об'єкти проти військових цілей.

Також спікер розкриє тему статусу в'язня війни (POW):

1) особливе становище українського народу, який бере до рук зброю, щоб боротися проти російських військових;
2) особливе становище будинків та будівель, де ховаються військові;
3) особливі категорії захищених місць та людей: лікарні, церкви;
4) зобов'язання проводити пошуки, евакуацію та облік загиблих у збройних конфліктах.

Проблема правил пропорційності та нерозбірливих нападів на мирне населення та цивільні об'єкти – ще одна тема на вебінарі 27 липня.

«На нашій останній зустрічі ми розглянули, як міжнародне право забороняє використання сили між державами. Однак, як показує війна в Україні, це не означає, що держави не порушують ці правила. Можна запитати: «А що тепер?». Після початку війни застосовується нова галузь міжнародного права: міжнародне гуманітарне право або право збройних конфліктів... Там ми можемо знайти відповіді на питання щодо прицілу – на кого і на що? Чи вся зброя дозволена? І нарешті – хто відповідає за порушення міжнародного гуманітарного права?», – розповідає професор о. Афонсу Сейшас Нуньєс.

Захід відбудеться із синхронним перекладом українською та англійською мовами.

До участі запрошують: представників громадських організацій, юристів, волонтерів, військових юристів, капеланів, представників державних установ, соціологів, журналістів.

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSehXj9Gdj8wX6I0Z7oVE_wn0W5LWo-CgeSu8UXNgOpiltgmDw/viewform

Деталі щодо участі: [email protected], Ірина Кітура.

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next