25 березня Папа Франциск посвятить Росію та Україну Непорочному серцю Марії
АНОНСП'ятниця, 25 березня 2022, 18:00 Папа Франциск звершить обряд у Ватикані, а кардинал Краєвський – у Фатімі.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- Папа Франциск: «Під час подорожі до Канади я не переставав молитися за український народ»
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
«У п’ятницю, 25 березня, під час покаянного богослужіння, яке розпочнеться о 17:00 в базиліці Святого Петра, Папа Франциск посвятить Росію та Україну Непорочному Серцю Марії. Такий самий акт того самого дня у Фатімі здійснить кардинал Конрад Краєвський, папський роздавач милостині, як посланець Святішого Отця», – повідомляє директор Ватиканського пресцентру Маттео Бруні.
Довідка
Богородиця під час об’явлення 13 липня 1917 року в Фатімі просила посвятити Росію Її Непорочному Серцю, заявляючи, що, якщо це прохання не буде прийнято, Росія поширить «свої помилки по всьому світу, сприяючи війнам і переслідуванням Церкви. Добрі [люди – ред.], – додала вона, – будуть замучені, Святіший Отець багато страждатиме, різні народи будуть знищені».
Після об’явлень у Фатімі відбулися різні акти посвяти Непорочному Серцю Марії. Папа Пій XII 31 жовтня 1942 року посвятив увесь світ, а 7 липня 1952 року – народи Росії Непорочному Серцю Марії в Апостольському листі «Sacro vergente annо»:
«Як кілька років тому ми посвятили весь світ Непорочному Серцю Діви Матері Божої, так і зараз, в особливий спосіб, посвячуємо всі народи Росії Її Непорочному Серцю».
Папа Павло VI 21 листопада 1964 року в присутності Отців Другого Ватиканського Собору відновив посвяту Росії Непорочному Серцю.
Папа Іван Павло II склав молитву для «Акту доручення», який було звершено в базиліці Санта-Марія-Маджоре 7 червня 1981 року в урочистість П’ятидесятниці. Ось текст цієї молитви:
«О Мати людей і народів, Ти знаєш усі їхні страждання та надії, Ти по-материнськи відчуваєш усю боротьбу між добром і злом, між світлом і темрявою, що потрясають світ, прийми наш крик, скерований у Святому Дусі прямо до Твого серця, та обійми любов’ю Матері і Слуги Господньої тих, хто цих обіймів найбільше чекає, і в той же час тих, на довіру кого Ти особливим чином очікуєш. Візьми під свій материнський покров весь людський рід, який ми… довіряємо Тобі, о Мати. Нехай для всіх наблизиться час миру і свободи, час правди, справедливості та надії».
Відтак, щоб ще повніше відповісти на прохання Богоматері, Папа Іван Павло ІІ під час Святого Року Відкуплення бажав чітко пояснити «Акт доручення» від 7 червня 1981 року, повторений у Фатімі 13 травня 1982 року. На згадку про «Fiat» («Нехай мені станеться за словом твоїм»), проголошений Марією в момент Благовіщення, 25 березня 1984 року на площі Святого Петра, в духовній єдності з усіма єпископами світу, попередньо «скликаними», Іван Павло ІІ ввірив Непорочному Серцю Марії всі народи світу:
«І тому, о Мати людей і народів, Ти, що знаєш усі їхні страждання та надії, Ти, що по-материнськи відчуваєш усю боротьбу між добром і злом, між світлом і темрявою, що потрясають сучасний світ, прийми наш крик, який ми, зворушені Святим Духом, звертаємо безпосередньо до Твого Серця: обійми любов’ю Матері і Слуги Господньої цей наш людський світ, який ми доручаємо і посвячуємо Тобі, сповнені тривоги за земну і вічну долю людей і народів. Особливим чином ми довіряємо та освячуємо тих людей і ті народи, які особливо потребують цього доручення та посвячення».
У червні 2000 року Святий Престол розкрив третю частину Фатімської таємниці, і архиєпископ Тарчізіо Бертоне, тодішній секретар Конгрегації віровчення, підкреслив, що сестра Лусія в листі 1989 року особисто підтвердила, що цей акт урочистого та вселенського освячення відповідав тому, чого хотіла Богородиця: «Так, це було зроблено, – писала візіонерка, – так, як просила Богоматір 25 березня 1984 року».
Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами VaticanNews
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»