АКТУАЛЬНО

25 березня Папа Франциск посвятить Росію та Україну Непорочному серцю Марії

АНОНСП'ятниця, 25 березня 2022, 18:00
Папа Франциск звершить обряд у Ватикані, а кардинал Краєвський – у Фатімі.
Папа Франциск молиться у каплиці об’явлень у Фатімі, в Португалії, 13 травня 2017 року, у 100-літній ювілей першого об’явлення Діви Марії трьом пастухам Папа Франциск молиться у каплиці об’явлень у Фатімі, в Португалії, 13 травня 2017 року, у 100-літній ювілей першого об’явлення Діви Марії трьом пастухам

«У п’ятницю, 25 березня, під час покаянного богослужіння, яке розпочнеться о 17:00 в базиліці Святого Петра, Папа Франциск посвятить Росію та Україну Непорочному Серцю Марії. Такий самий акт того самого дня у Фатімі здійснить кардинал Конрад Краєвський, папський роздавач милостині, як посланець Святішого Отця», – повідомляє директор Ватиканського пресцентру Маттео Бруні.

Довідка

Богородиця під час об’явлення 13 липня 1917 року в Фатімі просила посвятити Росію Її Непорочному Серцю, заявляючи, що, якщо це прохання не буде прийнято, Росія поширить «свої помилки по всьому світу, сприяючи війнам і переслідуванням Церкви. Добрі [люди – ред.], – додала вона, – будуть замучені, Святіший Отець багато страждатиме, різні народи будуть знищені».

Після об’явлень у Фатімі відбулися різні акти посвяти Непорочному Серцю Марії. Папа Пій XII 31 жовтня 1942 року посвятив увесь світ, а 7 липня 1952 року – народи Росії Непорочному Серцю Марії в Апостольському листі «Sacro vergente annо»:

«Як кілька років тому ми посвятили весь світ Непорочному Серцю Діви Матері Божої, так і зараз, в особливий спосіб, посвячуємо всі народи Росії Її Непорочному Серцю».

Папа Павло VI 21 листопада 1964 року в присутності Отців Другого Ватиканського Собору відновив посвяту Росії Непорочному Серцю.

Папа Іван Павло II склав молитву для «Акту доручення», який було звершено в базиліці Санта-Марія-Маджоре 7 червня 1981 року в урочистість П’ятидесятниці. Ось текст цієї молитви:

«О Мати людей і народів, Ти знаєш усі їхні страждання та надії, Ти по-материнськи відчуваєш усю боротьбу між добром і злом, між світлом і темрявою, що потрясають світ, прийми наш крик, скерований у Святому Дусі прямо до Твого серця, та обійми любов’ю Матері і Слуги Господньої тих, хто цих обіймів найбільше чекає, і в той же час тих, на довіру кого Ти особливим чином очікуєш. Візьми під свій материнський покров весь людський рід, який ми… довіряємо Тобі, о Мати. Нехай для всіх наблизиться час миру і свободи, час правди, справедливості та надії».

Відтак, щоб ще повніше відповісти на прохання Богоматері, Папа Іван Павло ІІ під час Святого Року Відкуплення бажав чітко пояснити «Акт доручення» від 7 червня 1981 року, повторений у Фатімі 13 травня 1982 року. На згадку про «Fiat» («Нехай мені станеться за словом твоїм»), проголошений Марією в момент Благовіщення, 25 березня 1984 року на площі Святого Петра, в духовній єдності з усіма єпископами світу, попередньо «скликаними», Іван Павло ІІ ввірив Непорочному Серцю Марії всі народи світу:

«І тому, о Мати людей і народів, Ти, що знаєш усі їхні страждання та надії, Ти, що по-материнськи відчуваєш усю боротьбу між добром і злом, між світлом і темрявою, що потрясають сучасний світ, прийми наш крик, який ми, зворушені Святим Духом, звертаємо безпосередньо до Твого Серця: обійми любов’ю Матері і Слуги Господньої цей наш людський світ, який ми доручаємо і посвячуємо Тобі, сповнені тривоги за земну і вічну долю людей і народів. Особливим чином ми довіряємо та освячуємо тих людей і ті народи, які особливо потребують цього доручення та посвячення».

У червні 2000 року Святий Престол розкрив третю частину Фатімської таємниці, і архиєпископ Тарчізіо Бертоне, тодішній секретар Конгрегації віровчення, підкреслив, що сестра Лусія в листі 1989 року особисто підтвердила, що цей акт урочистого та вселенського освячення відповідав тому, чого хотіла Богородиця: «Так, це було зроблено, – писала візіонерка, – так, як просила Богоматір 25 березня 1984 року».

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами VaticanNews

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next