Владика Йосиф (Мілян) передав для Казахстану пам’ятний знак депортованим українцям
Четвер, 05 жовтня 2017, 15:53 У четвер, 5 жовтня, у Патріаршому соборі УГКЦ відбулася передача частини пам’ятника депортованим українцям, який встановлять у Казахстані. Спорудження пам'ятного хреста з рушником відбудеться з нагоди відзначення 70-х роковин депортації українців у Казахстан.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Архиєпископ Ґінтарас Ґрушас відвідав Патріарший собор Воскресіння Христового і зустрівся з Главою УГКЦ
- Розпорядок богослужінь у Патріаршому соборі на Страсний тиждень і Великдень 2022 року
- У понеділок «Живе ТБ» проведе пряму трансляцію Утрені з Великим каноном святого Андрея Критського
Автори проекту – скульптори Олесь Сидорук і Борис Крилов. Хрест виготовляється в Казахстані, рушник ‒ в Україні. Пам’ятник буде встановлений на території української церкви в Караганді.
Передав пам’ятний знак для казахської сторони голова ПМВ владика Йосиф (Мілян). «Сьогодні у Патріаршому соборі ми розпочинаємо акцію із вшанування пам'яті депортованих українців до Казахстану з приводу 70-ї річниці депортації. Сподіваємося, це остання депортація. Бо протягом історії українці і раніше були депортовані до цих суворих казахських земель. Ми сьогодні передаємо Уповноваженому у справах України в Республіці Казахстан Володимиру Джиджорі частину пам'ятного знака – вилитий у бронзі рушник, який буде змонтований на хресті у Караганді. Хрест виготовлений із казахського граніту. Це символ розп'ятої душі, розп'ятої української думки, культури, урешті-решт ‒ людської долі», ‒ зазначив голова ПМВ.
Єпископ відзначив, що в цього пам'ятника ‒ глибокий символізм: «Хрест – це символ перемоги, звитяги, хрест досвідчує Воскресіння. Український рушник ‒ це символ нашої культури, символ наших переживань. Українці в усіх регіонах вбирали хрест у рушники, які довгими зимовими вечорами вишивали жінки і дівчата».
Владика також подякував за роботу скульпторам і за сприяння в проведенні заходів для спогадування 70-х роковин депортації українців в Казахстан Міністерству закордонних справ і Посольству України у Республіці Казахстан, а також Світовому конгресу українців.
Скульптори відзначили, що пам’ятник символізує трагедію всіх депортованих до Казахстану українців, незалежно від часу та регіону.
«Процес депортації українців владою Російської імперії в Казахстан відбувався, починаючи з правління Катерини II і закінчуючи останніми роками сталінського режиму. Територіально він охоплює всі регіони України, ‒ зазначають скульптори, розповідаючи про концепцію пам’ятника. ‒ Ця трагедія, як частина загальної трагедії українського народу, що перебував у лещатах Російської імперії, відображається хрестом, символом мучеництва і трагізму, а також символом християнської віри, до якої належать українці з часів Київської Русі. Саме хрест супроводжує українця з моменту його хрещення і навіть після смерті. А український рушник – це невід’ємний символ інтер’єру оселі українця і оберіг. Рушником вшановували появу немовлят у родині, при одруженні, зустрічали рідних і гостей, виряджали в далеку дорогу близьких людей: батька, сина, чоловіка, коханого, проводжали людину в останню путь».
У заході взяли участь автори пам'ятника, представники МЗС, Посольства України у Республіці Казахстан і Світового конгресу українців.
Відкриття та освячення пам’ятника депортованим українцям відбудеться під час Форуму мігрантів, який Пасторально-міграційний відділ УГКЦ проведе в Казахстані 13-14 жовтня.
Фото Київської архиєпархії УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»