Українські релігійні організації вимагають визнання статусу неприбутковості
П'ятниця, 22 вересня 2017, 15:59 Українські релігійні організації вимагають від Верховної Ради спростити процедуру визнання статусу неприбутковості.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У День української державності релігійні лідери помолилися за Україну в Софії Київській
- Під час ратифікації Стамбульської конвенції не було дотримано обіцянки провести належне громадське обговорення
- Рада Церков висловила протест щодо муралу «Свята Джавеліна» в Києві
Про це йшлося під час круглого столу за участю представників провідних Церков, релігійних організацій, а також політиків і громадських діячів, що відбувся у середу, 20 вересня, в Укрінформі. Захід організував Департамент зовнішніх зв'язків Української Греко-Католицької Церкви в Україні.
«Будь-яка релігійна організація за своєю правовою природою є неприбутковою. Доводити це додатково, шляхом ускладненої процедури реєстрації та легалізації, неприпустимо. Такі процеси можна тлумачити як обмеження релігійних прав громадян України. Наразі лише 10 відсотків усіх релігійних громад, які діють на території України і мають легальний статус, пройшли процедуру перереєстрації. Якщо вони не встигнуть це зробити до 1 січня 2018 року, то можуть залитися поза межами правового поля. Наше завдання, як депутатів Верховної Ради України, не допустити перетворення вірян на дискриміновану категорію громадян та поліпшити процедуру перереєстрації релігійних громад», ‒ заявив голова підкомітету з питань діяльності Державної пенітенціарної служби Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Юрій Мірошніченко.
За словами учасників круглого столу, проблема зі статусом релігійних організацій виникла на тлі законопроекту №5050, ухваленого 30 серпня 2016 року, згідно з яким внесено зміни до Податкового кодексу. Згідно з цим законом, громадські та релігійні організації мають пройти перереєстрацію задля отримання статусу неприбуткових.
На думку Архиєпископа Чернігівського і Ніжинського УПЦ КП Євстратія, сама постановка питання обкладення податками релігійних організацій загрожує Українській державі поверненням до норм радянських часів, коли церкви віддавали податками 80 відсотків коштів, отриманих завдяки пожертвам.
«Багато хто говорить, що церкви не сплачують податки. Це твердження не має нічого спільного із дійсністю. В загальному порядку оподатковуються доходи всіх священнослужителів та найманих працівників. Якщо церква орендує землю, відповідно, сплачується податок на землю. Ми, як і всі громадяни, сплачуємо ПДВ. Релігійні організації не сплачують податки на безпосередньо релігійну діяльність та на пожертви, які вони отримують», ‒ пояснив архиєпископ.
Учасники круглого столу наполягають на розробці єдиного документа, який би зміг захистити права релігійних організацій та остаточно закріпити за ними статус неприбуткових. На їхню думку, для цього на законодавчому рівні необхідно відділити статус громадських організацій від релігійних організацій та розробити спеціальні закони, які захищатимуть права релігійних громад. Представники Церков заявили, що гарантії прав віруючих та релігійних громад ‒ єдиний шлях до європейського майбутнього України.
Як повідомлялося, в липні у Верховній Раді було зареєстровано законопроект, що передбачає скасування загальної перереєстрації всіх статутів релігійних організацій як умови збереження їх неприбуткового статусу.
Відповідний законопроект № 6696 було розроблено за ініціативи Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, яка виступила з пропозицією скасувати загальну перереєстрацію статутів через її недоцільність та обтяжливість.
Учасники: о. Олекса Петрів - митрофорний протоієрей, кандидат юридичних наук, керівник Департаменту зовнішніх зв'язків УГКЦ в Україні; Євстратій (Зоря) - Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський УПЦ КП; протоієрей Олександр Бахов - голова юридичного відділу УПЦ; Юрій Мірошниченко - голова підкомітету з питань діяльності Державної пенітенціарної служби Комітету ВР України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності; Андрій Юраш - директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України; Тетяна Хомченко - юрист Духовного управління мусульман України; о. Юстин (Михайло Міщенко) - радник Києво-Житомирського ординарія у юридичних питаннях; Ігор Салецький - начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації; Максим Васін - юрист, виконавчий директор громадської організації «Інститут релігійної свободи».
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»