Отець Іван Дацько, переповідаючи слова Патріарха Йосифа: «Нехай Бог до о. Костельника виявить своє милосердя»
П'ятниця, 18 березня 2016, 20:37 Коли відбулася подія псевдособору, мене ще на світі не було. Та коли я став семінаристом, то чув від різних священиків про те, що після псевдособору архиєпископ Іван Бучко, Апостольський візитатор українців-католиків у Західній Європі, домагався від Апостольської столиці, щоб о. Гавриїла Костельника екскумунікували і щоб це публічно оприлюднили.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Римі відбудеться конференція про служіння УГКЦ в умовах війни
- Владика Йосиф Мілян закликав усіх молитися за прославу у святості патріарха Йосифа Сліпого
- У Бучацькій єпархії провели конференцію на тему «Щаслива християнська сім’я – запорука успішного майбутнього України»
Та відомо, що противником цього був кардинал Євген Тіссеран, секретар Конгрегації Східних Церков. Мовляв, невідомо, які психічні страждання переживали отці під час цих подій. Цей аргумент переконав Папу Пія XII і о. Костельника не екскомунікували.
Про це сказав о. д-р Іван Дацько, колишній особистий секретар Патріарха Йосифа Сліпого, президент Інституту екуменічних студій УКУ, 17 березня в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка під час міжнародної конференції «Сила віри супроти насилля влади: греко-католики Центрально-Східної Європи в умовах переслідувань тоталітарних режимів після Другої світової війни».
«Переказую це не від одного душпастиря, – продовжив далі священик. – Одначе 12 січня 1976 року, коли я став секретарем Патріарха Йосифа, то запитав його про це». Тоді Патріарх відповів: «Брате, я тоді був в тюрмі і не знаю, що діялося в Римі. Та цей аргумент кардинала Євгена Тіссерана – правильний. Бо невідомо, як НКВД поводилося під час слідств. Нехай Бог до о. Костельника виявить своє милосердя. Він був дуже зарозумілим. Було би краще, якби митрополит Андрей вислав його для служіння емігрантам і не сталося те, що сталося».
За словами о. Івана, Патріарх Йосиф не міг пережити того, що о. Костельник тоді служив панахиду за упокій митрополита Андрея, кажучи, що «владика Андрей був предтечею єдності Церкви і не дочекався возз’єднання УГКЦ із РПЦ». «Він вважав такий вчинок цинічним, який здійснив ‘‘відступник і апостат Гавриїл’’», – додав доповідач.
Підсумовуючи свою доповідь, о. Іван наголосив, що сумнозвісний псевдособор ми не повинні забути. «Одначе пам’ятаймо, що Бог – великий і творить чудеса, які доведуть до єдності і сопричастя Христової Церкви на землі, якщо ми будемо жити згідно із заповідями і Святим Євангелієм, в дусі взаємного всепрощення і примирення», – завершив він.
Департамент інформації УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»