На філософсько-богословському факультеті презентували серію богословських видань «Витоки християнства»
Середа, 21 жовтня 2015, 09:51 Філософсько-богословський факультет УКУ і Видавництво УКУ презентували нову серію богословських видань «Витоки християнства». Цю серію відкривають дві книги: «Ранні отці Церкви: Антологія» і монографія Р. Вилкена «У пошуках обличчя Божого: Введення в богослов’я Ранньої Церкви».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Катехитично-педагогічному інституті УКУ відбулися випускні урочистості
- Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ
- Триває реєстрація на Літню іконописну школу 2022 року у Львові
Актуальність цих нових богословських видань українською мовою полягає в тому, що вони є відповіддю на виклик часу. Отець Роман Завійський наголосив: «В Україні панує колосальний брак джерельних текстів та їх наукових опрацювань українською мовою. Богослови, історики церкви, священики, проповідники, семінаристи, студенти різних дисциплін і всі зацікавлені цією тематикою, фактично, позбавлені доступу до величезного пласта християнської думки і культури, якщо вони не володіють іноземними мовами і не мають доступу до закордонних видань».
Уляна Головач, зокрема, підкреслила яскраво виражений бібліографічний блок на 50 сторінок, який свідчить про прискіпливу наукову роботу і опирання на джерела. «Це вказує на високу українську культуру наукової роботи в богослов’ї і в інших ділянках», – зазначила Уляна Головач.
Редактор Марія Горяча високо оцінила міжособистісний вимір праці над книгами: «Ця праця була для мене великою школою людських стосунків, адже, попри бажання бути професійними і сумлінними, ми всі дуже різні, тож іноді стикаємося з труднощами у порозумінні, які, однак, дозволяють ставати кращими».
Очевидно, що «про книгу треба не говорити; її треба читати», як висловився під час презентації Тарас Тимо. Тому запрошуємо до читання усіх тих, які прагнуть «розкрити усю красу і зміст цих книг, бо саме читання – це найкращий спосіб повизбирувати усі перлини», за словами ще одного учасника презентації о. Олега Кіндія. Замовити книгу «Ранні Отці Церкви: Антологія» можна тут , а монографію Р. Вилкена – тут.
У презентації взяли участь: директор видавництва УКУ Володимир Нетак, декан філософсько-богословського факультету о. д-н Роман Завійський, заступник декана о. Олег Кіндій, директор бібліотеки і перекладач монографії Р. Вилкена Тарас Тимо, науковий редактор Марія Горяча, перекладач Уляна Головач, а також завідувач кафедри богослов’я Віктор Жуковський, Андрій Ясіновський, о. Михайло Димид, працівники, викладачі і студенти УКУ.
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»