Карітас не допускають надавати допомогу на захоплених територіях Сходу
Понеділок, 02 березня 2015, 11:31 Президент Міжнародної благодійної організації «Карітас України» Андрій Васькович висловив прикрість, що організація не може надавати допомогу на територіях, які не контролює українська влада.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Президент «Карітасу України» Тетяна Ставнича до Синоду: «У служінні ми знаходимо зцілення»
- «Якщо ваше серце вам щось підказує, його треба слухати і діяти», – Тетяна Ставнича, президентка Карітасу України
- Карітас України допомагає людям, які постраждали від російської агресії (+контактна інформація)
«Тому що саме там сьогодні є найбільша біда. Недавно чув розповідь однієї жінки, яка жалілася, що їх обстрілюють усюди, навіть на кладовищі, коли вони ховають тих, хто загинув від обстрілів. Українське суспільство повинно допомагати таким постраждалим», - додав пан Андрій у своєму відеоблозі на Живому.ТБ про те, як Карітас України розвивався за останній рік.
Президент Карітас України розповів, що з кінця 2013 року (відколи в Києві почалася Революція Гідності. – ред.), у благодійної організації змінилися підходи до роботи, змінилася сама робота. «Перед нами постали нові виклики. Під час Майдану ми спостерігали надзвичайний зріст солідарності суспільства. Поняття волонтерів сьогодні має цілком інше значення ніж колись. Суспільство сьогодні прийняло ті принципи, які закладені у соціальному вченні Католицької Церкви. Це принцип солідарності, субсидіарності – коли знизу організовується соціальна робота, суспільство самоорганізовується. І ми це бачимо на дії», - зазначив пан Андрій.
Див. також: Андрій Васькович розповів про основні напрямки діяльності Карітасу України
Благодійник відзначив, що українське суспільство сьогодні дуже активізувалося. «І Карітас отримує допомогу саме через цю активізацію. Сьогодні ми маємо надзвичайний момент солідарності українського суспільства в допомозі потребуючим людям», - зауважив він.
Пан Андрій розповів, що на Майдані Карітас допомагав харчувати людей: надавав гарячі обіди, підтримував Мальтійську службу, яка мала кухню на Майдані. Після кривавих подій на Майдані Карітас почав проекти з допомоги тим людям, які потерпіли на Майдані та їхнім родинам.
Див. також: Допомога вимушеним переселенцям в Харківській області
«Коли прийшла кримська криза, - продовжив Президент Карітасу в Україні, - Карітас почав допомагати втікачам з окупованого Криму. Вони часто переїжджали в Західну Україну, де ми могли надавати їм різноманітну допомогу. Зокрема ми надавали приміщення для проживання, харчування, психологічну допомогу. Ми це могли робити за підтримки наших закордонних партнерів».
За його словами, після початку війни на Сході, започаткували Карітас у Харкові, звідки й почали надавати допомогу на Схід. «Тут Карітас почав розвивати свою програму для внутрішньопереміщених осіб. Сьогодні їх є близько одного мільйона. Це лише ті, які зареєструвалися. З тих людей, коло чотириста тисяч – діти, 50-60 відсотків з них – діти, які були свідками воєнних дій і є сильно травмовані. Вони потребують не тільки матеріальної, а й моральної допомоги. Саме таку допомогу Карітас намагається організувати для них», - сказав пан Андрій Васькович.
За словами президента "Карітас України", організація надає на Сході України різноманітну благодійну допомогу, навіть встановлюють вибиті вікна, наприклад, у Слов’янську.
Департамент інформації УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»