АКТУАЛЬНО

Гостям Синоду Єпископів УГКЦ розповіли про діяльність військових капеланів та БФ «Карітас України»

Понеділок, 31 серпня 2015, 18:29
31 серпня відбулася спеціальна зустріч із гостями Синоду Єпископів УГКЦ в Івано-Франківську. На ній о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур, представив діяльність військових капеланів у зоні АТО, а Андрій Васькович, президент БФ «Карітас України», – діяльність Карітасу.

Учасниками зустрічі були: владика Роланд Міннерат, Архиєпископ Діжонський (Франція), владика Терренс Куртін, Єпископ-помічник Мельбурнської дієцезії (Австралія), владика Донато Оліверіо, Єпископ Лунгро (Італія).

У коментарі для «Живого.ТБ» о. Любомир зазначив, що під час зустрічі вони старалися пояснити гостям те, що на Сході України триває справжня війна: «Там гинуть люди. Однак там присутні й наші капелани. Попри це там існує потреба у священиках».

Також о. Любомир продемонстрував фільм, який розповідає про капеланське служіння, а ще мапу, котра ілюструє присутність капеланів у зоні АТО.

Пан Андрій розповів, що ту роботу, яку сьогодні здійснює БФ «Карітас України», він реалізовує завдяки підтримці Карітасів із різних країн світу, наприклад зі США, Німеччини, Австрії, Італії та Іспанії. «Це допомагає нам відповісти на великі виклики, які ми маємо зараз, а саме гуманітарну кризу у зв’язку з військовими діями на Сході України. Ми маємо більше мільйона внутрішньо переселених осіб, які потребують допомоги, та два мільйона людей, які проживають на територіях, непідконтрольних Українській державі. Їм бракує нормального забезпечення», – сказав він.

Андрій Васькович також подякував владикам за їхню підтримку та поінформував про існуючі потреби, адже міжнародна допомога не забезпечує усіх потреб.

 

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next