Біля храму на Аскольдовій могилі готують обіди для переселенців
Середа, 18 листопада 2015, 15:07 Біля храму Святого Миколая Чудотворця УГКЦ, що на Аскольдовій могилі, здійснюється різноманітне соціальне служіння для потребуючих, зокрема і щоденні обіди для переселенців з Донбасу.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Глава Церкви: «Аскольдова могила в Києві перетворюється на пантеон українського народу»
- Блаженніший Святослав у Києві освятить саркофаг і фігуру князя Аскольда
- Вервиця, що єднає і зігріває. Досвід маленької парафії на Заході України
Про це йдеться в документальній розповіді «Живого.ТБ» «Жива парафія. Церква Святого Миколая Чудотворця на Аскольдовій могилі».
Історія самого храму починається з 882 року, коли підступно був убитий Київський князь Аскольд, у хрещенні Миколай. Як християнин, він тут був похований. На його могилі був поставлений перший храм Святого Миколая на теренах Русі-України. Цей храм багаторазово руйнували. А 26 квітня 1990 року, на Пасху Христову і в день пам’яті Чорнобиля, УГКЦ вдалося відкрити його на молитву.
– Коли ми прийшли, – розповідає настоятель храму отець Ігор Онишкевич, – це була інша форма храму ніж сьогодні. Були лише стіни, а верх без бані.
Навколо храму є парк, який має більше ніж п’ять гектарів. Греко-католицька громада доглядає його.
– Жива парафія – це навіть не тисячолітня історія цього храму, а люди! – вважає священик.
Громада храму живе проблемами церкви, а церква живе проблемами парафіян.
– Ми тут вивчаємо Біблію, розповідає пастир, – є парафіяльне служіння Карітасу, «Матерів у молитві», «Апостольство в молитві»… Зокрема, парафіяльний Карітас опікується потребуючими дітьми. З початком російсько-української війни на Сході України з’явилися тимчасово переміщені особи, і в парафії одразу відгукнулися допомагати їм. І вони щодня приходять о чотирнадцятій на обід. Це єдина церква, яка сьогодні годує переселенців.
Також парафія веде тюремне служіння.
– Багато людей, – каже священик, – не перевиховається, але багато з них прагнуть змінити своє життя. І ми таких людей підтримуємо…
Час від часу парафія відсилає жінкам матеріальну допомогу, про яку вони просять. Зазвичай, це засоби особистої гігієни. Деякі жінки просять нагадати її дитині про неї, щоб дитина її не забувала. І церква нагадує, а ще з нагадуванням надсилає подарунки…
Крім того, при парафії ще діє катехитична школа, де навчають любові до ближнього…
Міні-фільм «Жива парафія. Церква Святого Миколая Чудотворця на Аскольдовій могилі» входить до циклу «Живі парафії», який складається з тринадцяти розповідей про живі парафії з різних частин України.
Департамент інформації УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»